• (bkz: al unut)
  • gule gule otur.
    yalniz ayilara dikkat et.
  • ben de almam.
  • metrobüsü bilmem ama stephen king'e yakın.
  • guzel hikaye.

amac topraksa turkiyede de bu rakama cok toprak var.

mesela bana ankarada dededen bi arazi kaldi. 500 metre kere falan.

imar yok, imar gelmesi icin 30 sene falan ankaranin araliksiz genislemesi lazim.

isteyene satarim. hatta kağit paraya gerek yok, 2 adet bitcoin atesleyin vereyim.
  • kanada'da 600 dolara 2000 m2 toprak almam değil kanada'da 600 dolara 2000 m2 toprak kullanım hakkı almam olması gereken başlık.

zira kanada birleşik krallık toprağıdır ve mülkiyeti kraliçe'ye aittir.

meydanı boş buldun at aq
  • ayılara pek de dikkat etmesi gerekmeyen yazar beyanı.

(bkz: görgüsüz ayı)
  • biz toplanıp kasaba alıyoruz naaber (bkz: abd'de 3 milyon dolara satılan kasaba)
  • türkiye'de ege sahillerinde o paraya gözün kapalı 24 dönüm denize yakın zeytinlik bulursun. hatta 12 dönüm denize sıfır zeytinlik falan da bulursun. bahsettiğim deniz öyle sikko buzulluklar falan değil, dünya'da yüzme amaçlı girilebilecek uzak ara en güzel deniz, ege denizi. bu da ileride değerleneceğinin garanti olduğunu gösterir.

bildiğiniz gibi ege bölgesinin doğal bitki örtüsü zeytin ağaçları. dünya'nın en kaliteli zeytinlerinde ilk 3'e giren bir bölgeden bahsediyoruz. zorlu center'da sosyetelerin övüne övüne gittiği o eataly falan, özünde ege zeytinlerinden toplanmış, italya'da marka damgası yemiş zeytinyağlarını kitliyor yurdum insanına.

arazi olayına dönecek olursak, türkiye ve yunanistan benim gözümde dünyadaki en değerli arazileri barından ülkelerdir. o sikko arap topraklarını, afrika ülkelerini, dünya'nın en medeni kuzey ülkelerini falan geçiniz. sahip olduğunuz toprak ile ruhsal ve fiziksel olarak hayatınızın geri kalanını idame ettirebileceğiniz topraklar burada mevcuttur. o yüzden odaklanmanız gereken şey bunu kaybetmemek olmalı.

(bkz: 117 milyon zeytin ağacının kesilecek olması)

bu yasalar yıllardır onaylanıp geri çekiliyor, yine kurtardık hadi. bir gün elinizden o güzelim toprakları alırlar, böyle bir tip gelir 200.000 tl'ye aldığım zeytinlik otel oldu diye burada artistlik yapar. iş işten geçmiş olur.

edit: bu kıyaslama 600bin liraya türkiye'de mülk alınmasını mallık olarak değerlendirenler içindi. 600 dolar'ı baz alarak arazi tartışması yapacak değilim herhalde. 600 dolar'a 20 kilo kaliteli soğuk sıkım zeytinyağı alırsınız anca.
hesabın var mı? giriş yap