şükela:  tümü | bugün
 • bölge bölge değiştiği için en düşüğü 12.000 lira, en yükseği 15.500 lira'dır.
  yani kanada'da işe yeni başlamış bir kasiyer kanada'nın güneydoğusu sayılacak bölgede aylık 12.000 lirayla işe başlıyor.

  peşin edit: 3d modelleme ve animasyon yapan birisi olarak en son aldığım maaş aylık 2000 tl'ydi. eğer bu mesleği kanada'da yapıyor olsaydım yıllık gelirim 211.600 tl olacaktı.

  kaynak:

  asgari ücret:

  https://www.retailcouncil.org/…mum-wage-by-province

  editte bahsedilen yıllık gelir:

  https://www.glassdoor.com/…ch_il.0,6_in3_ko7,16.htm

  siyasi edit: ben fetö konuşmak istemiyorum arkadaş. mülteci, terör, işsizlik, kriz gibi sorunlar varken beni uyutan bi hükümet istemiyorum. kim bu ülkeyi düzelteceğine sizi ikna ediyorsa ona verin, düzeltmezse sonraki seçimde başkasına. rte'nin söylediğinin aksine, vatandaş olarak taraf olan bertaraf olur.
 • kur farkı var epey ama ondan arındıracak olursak oradaki asgari ücretle refah bir hayat sürebilirken ülkemizde pek çok sektörde kıdemli uzman, yönetmen, müdür gibi unvanlarla alınan ücretlerle bile yeterli refah sağlanamamaktadır. düşünün saydığım unvanlar için çoğunlukla lisans mezunu olmanın yanı sıra epey bir iş tecrübesi olup yükselmek de gerekiyor.
 • vancouver ve toronto'da (özellikle toronto'da) refah bir hayat süremeyeceğiniz ücrettir.

  gta dışı, montreal dolayları falan daha olası. newfoundland'a doğru giderseniz kral olursunuz.
  not: downtown toronto

  edit: ayrıca şu kanada'yı allayıp pullamayı bırakın artık hanımlar/beyler. vitrini güzel bir ülke eyvallah da öyle hayallerini kurduğunuz gibi değil. bu arada umarım yurtdışında yaşayan herkese "beğenmiyorsan türkiye'ye gel" demeyi bırakmışsınızdır. kimse türkiye'den kötü demiyor, hayallerinizdeki gibi değil diyor. peşin peşin söylüyorum ki kendinizi salak konumuna düşürmeyin diye.

  danışman/yaşam koçu muamelesi yapmadan merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

  (bkz: kanada'dan siktir olup gitmek)