şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ülke de beyin göçü oluyor önlemeliyiz diye 2 gün önce haber yapıp, ülkenin ünlü gazetesinin yaptığı habere bak. yani gidelim mi? kalalım mı? çözemedim.
  • nasıl basvuruyoruz
  • başvuru ve izlenecek yol konusunda bilgilendirmeye acil ihtiyaç duyulan gelişmedir.
  • olay tam olarak nasıl oluyor, ayrıntılı bilgi verebilecek varsa yeşillendirirse sevinirim.
    canada candır.
  • haberin aslı vardır. buyurun link burda
  • kanada'nın demografik yapısı değişiyor.kınıyorum.acilen bu yanlıştan dön kanada!
  • göçmenlik düşünenlere duyuru:

sizi havalimanında başbakan karşılayacak ve 250.000 dolar hibenizi verip havalimanında size araç tahsis ederek , 5 yıl boyunca faturalarını ödemeyeceğiniz 3 katlı villanıza bırakılacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz..

kanada'da hintliler ve araplardan sonra gelen bilmem kaçıncı sınıf vatandaş olacaksınız..
  • bir ara ciddi ciddi ilgilenmiştim. diplomaları falan kanada'ya gönderip onaylatmıştım. ielts puanımı aldım, belgeleri tercüme ettirdim ama 2 puanla kaçırmıştım. bugün haberi okuyunca tekrar baktım duruma 6 puan fazla çıktı aynı ielts puanını alacağımı varsayınca. iş tecrübesi vs yükseldi tabi. ama geçerliliği biten ielts için bir baktım 900 tl istiyorlar. zaten herhangi bir sınavı tamamlamak zül geliyor bir de bu fahiş fiyatla başvurur muyum bilmiyorum.

danışman firmalar vasıtasıyla da başvurabilirsiniz ama ingilizceniz var ise kendiniz başvurun 5000 cad e varan danışmanlık ücretine gerek yok. 1000 cad e halledersiniz bence.

şunlara göre puan veriliyor;

-yaş aralığı (18-35 12 puan alıyor sonra düşüyor)
    -iş tecrübesi (6 yıldan fazla aranan mesleklerden birinde iseniz en iyi puan geliyor, 2 yıl altı tecrübeye puan yok), -ingilizce durumu (ielts general training den 6 ortalama istiyor idi sanırım ve hepsi ayrı ayrı 6 üzeri olacak)
    -ek dil varsa ek puan (fransızca quebec'te iş görüyor) -öğrenim durumu (2. üniversiteye de puan var) ,
    -spouse (hatun veya herif, evli olmak gerekmiyor) dedikleri birlikte yaşanılacak kişinin dil (ingilizce ya da fransızca) bilmesi (zorunlu değil 5 puan getiriyor),
    -kanada'da akraba veya öğrenim görme (zorunlu değil), -oradan iş ayarlama (zorunlu değil 5 puan getiriyor)

bir de getireceğiniz para 12500 cad'den fazla olacak sanırım. borcun falan da olmayacak gibi birşeyler vardı.

1 seneyi aşıyor pr yani permanent resident kartı almak. önceden bazı meslekler için ilan veriliyordu, dünya çapında 300-500 kontenjan açılıyordu. şimdi eyalet sponsorluğu getirildi sanırım. ama express entry için de eligiblesın dedi bana bugün kısa testi yapınca.

kullanıcı adım ve şifremi iptal etmesi hoş olmamış; o formları doldurması falan zulüm gibi. yaş ilerledikçe eriniyor insan. dur bakalım türkiye daha yaşanmaz bir hal alırsa hızlandırırım süreci.
  • sayın romalılar ve rumlar sakin olunuz.

kanada devleti zaten her yıl 350 bin kadar göçmen alır ki bu nüfusunun yüzde 1'i eder. haberde 1 milyonu üç yıl içinde alacakları söylenmiş ki bu da aynı hesaba denk gelir.

son zamanlarda artık toronto'nun yüzü bile değişmeye başlamış bu yüzden. etraf çekik gözlü ve koyu tenli dolmuş. hindistan, çin, iran, filipinler en çok göç eden ülkeler arasında.

edit:imla
  • --- spoiler ---

2019'da 330 bin, 2020'da 341 bin, 2021'de de 350 bin kişi

--- spoiler ---

(bkz: clickbait nasil yapilir ornegi)

tiklamayin.