şükela:  tümü | bugün
  • http://www.irb-cisr.gc.ca/…sing-refugee-claims.aspx

kanada'nin turk vatandaslarinin iltica taleplerini mahkeme yapmadan degerlendirmesi olayi.

--- spoiler ---

countries that are eligible for the expedited process (as of january 1, 2018)
    afghanistan
    burundi
    egypt
    eritrea
    ıraq
    syria
    turkey
    yemen
    --- spoiler ---

yani bir yolunu buldunuz kanada'ya giris yaptiniz, iltica talebinde bulundugunuz zaman mahkemeye gitmek yerine, basit bir sorusturma sonrasi siginmaci olarak kanada'da yasayabileceksiniz demek bu.

sevinsem mi uzulsem mi bilemedim simdi.

edit: link değiştirilmiş, düzelttim.

edit2: kanada'da falan yaşamıyorum.
  • türkiye'de yaşamaktansa, herhangi bir ülkede sığınmacı olmayı yeğlerim mantığıyla yaklaşıyorum olaya.

gel gelelim, oraya gitmek isteyen benim gibi düşünen değil, benim gibi düşünmeyen, çomar, yobaz kitle olacağı için, heveslenip heveslenip gidemiyorum.

allah belanızı versin çomarlar.
  • kanada sınırına ulaşmak kolay olsaydı şuan 1.5 milyon türkiyeli yollara düşmüştü.

ayrıca yukarıda konyalıların yaban ellerde şehir kurmasından rahatsız olan yazara da iki sözüm var; hani o çok övündüğümüz atatürk var ya onun ataları da konya bölgesinden selanik taraflarının türkleştirilmesi maksadıyka gönderilmiştir. sadece o bölge değil bir çok farklı bölgede de aynı işlem uygulanmıştır. bugünler de dahil olmak çok eskilerden beri üzere en çok şehit veren illerin başında gelir konya. ha yobaz mıdır yobazdır ama otla boku karıştırmamak gerek!
  • haberi duyan vatansever milyonların aklından geçecek tek cümle:
    (bkz: nereye başvuruyoruz?)
    tanım:sürdürülebilir olmadığı görülüp kısa sürede vazgeçilecek karardır.
  • yakında ne kadar siyasal islamcı varsa iltica edip orada da mağdur edebiyatı yapmaya başlarlar, adam gibi adamlara turkiye'deki buyukelciliklerinden güzel güzel oturum vereceklerine ne kadar çöp adam varsa onlara yol göstermişler. bu isveçlilerde, ingilizlerde, kanadalilarda sike sürülecek akıl yok, adam gibi vize istesen vermez nerede çomar var onları kabul ederler. nasıl refah ülkesi olmuşlar hayreti mucip
  • 2017'nin ilk 9 ayinda abd sinirindan gecip multeci olarak basuvuran 600 kusur turk var.

ulke olarak 3. siradayiz. haiti 1., nijerya da 2. sirada.

http://www.cbc.ca/…force-border-crossings-1.4415958
  • son donemde vize basvurularina seri bir sekilde red vermelerinin sebebi olabilecek bir uygulama.
  • bence (bkz: turkiye'den siktir olup gitmek) isteyenler icin muhtesem bir olay. cok cok basit bir sekilde sayet vizeyi alabilirseniz direkt olarak kanada’ya gidip orada ilticaya basvurabilirsiniz. inanin bana daha onceden boyle bir secenek olsaydi kanada’yi secerdim kesinlikle.

tum escinsel arkadaslara sesleniyorum. artik bu igrencliklere, ulkenin sizi umursamamasi ve sizi bir hastalik olarak gormesi hosunuza gitmiyorsa hemen kanada vizesi basvurularina baslayin. bir turist vizesi sonrasi ulkeye gittiginizde iltica etmek istiyorum diyerek eminim turkiye’den cok daha iyi bir hayat yasayabilirsiniz.

iltica dedigimiz sey her yerde kamplar yok arkadaslar. amerika’da bir arkadasim iltica haberini beklerken calisip kendi kendine yasiyor. cok iyi arastirilmasi lazim. amerika’da bir lgbt center (manhattan 13th street) ucretsiz avukat danismanligi bile veriyor. bence ayni sey kanada’da da vardir.

hadi yasadiniz yemin ederim. bavullari hazirlayin!!!

edit: saka yapmiyorum!
    edit: imla.
  • fetöcülerin amerikan elçiliğinin vize için en az 9 ay sonrasına gün vermesi sebebi ile gidecekleri yön. amerikanın ince hesabının sonucu olabilir.
  • hepinizin tahmin ettiği belli bazı özelliklere sahip kişler iltica edeceği için, türkiyeden gelenlere karşı "yobaz, pis, tacizci, potansiyel tecavüzcü" benzeri bir stereotipin oluşmasına sebep olacak uygulamadır.