şükela:  tümü | bugün
  • tatlı bir çiftin kanada maceralarını yayınladığı youtube kanalının adı.

böyle düşünceleri olan yazarlara, yararlı içerik sağlayabileceğini düşündüğüm için yazma gereği duydum. sörf sırasında denk geldim inceledim dinledim hoşuma gitti. kendilerini tanımam ama baya tanıyor gibiyim artık videoları sayesinde. umarım hayallerinin peşinden hep bu motivasyonla giderler.

kanada'ya göç youtube kanalı
  • emir vermek yerine, "kanada'ya göçmek" demek daha makul olabilir.

tanım : kanada'ya göç etmek hakkında bilgi vermek isteyen başlık.
  • linki verilmiş olan kanalın bana kattığı en önemli detay eğer yüksek lisans veya doktora düşünülüyorsa eğitimin ücretsiz olduğu ülkeler seçilmeli. eğitim için yapılması gereken birikim muazzam bir rakam ve sıradan işlerle bunun toparlanması insanı cidden yıpratıyor.

samimi ve aydınlatıcı bir youtube kanalı olmuş.
  • ekşi sözlüğün her boku bilen ve eleştiren timi, bu çifte de sallamışlar mı diye bakmak için geldim ama çok şükür daha fark etmemişler. oldukça severek takip ettiğim birkaç kaliteli kanaldan biri. bir diğeri ise (bkz: kanada geyikleri). umarım her şey gönüllerince olur.
  • son bölümlerinde çin'e karşı olan antipatiyi yıkmışlardır. kanada'da yüksek lisans yapan ve çalışan beyin göçü yapmış bir çift.
  • birbirini seven iki genç insanın kanada'da yaşam ile imtihanı -- bir youtube kanalı.
    şiddetle tavsiye edilir.
  • daha önce de videolarını izleyip, samimi ama ilgi çekme konusunda yetersiz bulduğum çiftin youtube kanalı.
    fakat (bkz: burası çokomelli) ,az önce izlediğim şu videoları mükemmel olmuş.
    umarım bu tarz faydalı videoları devam eder.her youtuber gibi ilgi görünce, "kendini anlatma hastalığı"na yakalanmazlar.
  • geçen kız arkadaşım sayesinde haberdar oldum bu kanaldan, açıkcası konuşmalarını izlerken içim bayıldı 1.5x ya da 2x'te izleyince daha çekilir oluyor.

tebrik ederim yine de cesaret edip gidebilmişler, başka insanlara onlar bile yaptıysa biz de yaparız hissini aşılıyorlar. herhangi bir bilgi birikimi ya da hızlı düşünme belirtisi göremedim ama üzgünüm.

edit: bu arkadaşların yaptığını beyin göçü olarak kabul etmiyorum çünkü dediğim gibi konuşmalarından herhangi bir bilgi/kültür birikimi göremedim.
  • başka ülkeye gidin. kanada yaşanmayacak kadar soğuk, kasvetli ve durgun ekonomik yapılı bir ülke. coğrafi yapısı sıkıntılı ve ulaşımı sorunlu. ciddi söylüyorum uzak durun. geçici olarak da olsa bulundum kanada'da..

göçmen kabul programından komisyon almak için bu videoları çekiyorlar. sadece kanada değil isviçre ve avusturya için de aynı durum geçerli. ekonomisi sorunlu yerler buralar.

almanya ve abd varken aklıma bile gelmez kanada.
  • youtube keşfetime bu videolarının düşmesiyle ve benim youtube batağına düşmüşken hadi bunu da izleyim dememle kendilerinden haberdar olduğum dünya tatlısı bir çiftin kanada maceralarını anlatan kanal.

aslında ilk başta bu videoları izlenirse neden oraya gittiler, bu insanlar kimler detaylı bilgiye hemen ulaşılmış olur.

dünden beri tüm videolarını izleyip like veriyorum. para kazansınlar abi. en çok onlar kazansın. böyle çiftleri görünce insana, sevgiye, hayata dair umudum artıyor. dilerim hayattan istedikleri her şey olur.

bir şeyi de söylemeden geçemeyeceğim. az kalsın kendileri yüzünden linç sever ekşi tayfasının lincine maruz kalacaktım. çünkü kanalın başlığı var mı diye arama kısmına yazdım. ben kanada'ya göç yazdığımı sanmıştım telefonum kanadaya'ya göç olarak düzeltmiş *aa çok enteresan dedim. hemen başlık açtım. bir ton yazı yazdım. tamam dedim. sonra bir de ne göreyim benim kanada'ya göç başlığım kanadaya'ya göç başlığı olmuş dhdnsm hemen sildim tabi ki.