şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mehmet günsür'ün oynadığı ve bir fizikçinin, babasını bulma arayışı üzerine kurulu bağımsız bir internet dizisi. mg başrolde mi yer alacak yoksa öyle takılacak mı belli değil. dizinin konusuna baktığımızda pek türkiye kökenli gibi de durmuyor işin gerçeği. breaking bad tadı olsa ne tuhaf olur... oradaki kimyacıydı di mi? şehzade mustafa'yı simyacı olarak da görmek isteriz. yürüyelim, durmayalım pazar pazar...
 • ilk fragman yayınlanmış:
  https://youtu.be/fcxvltg_jro

  görünce bir heyecanlandım. uzun zamandır bu tip projelere aç, türk dizi-film söktürü. güzel bir iş gibi duruyor ama yapım ve yayın olarak günümüz projelerinden çok farklı bir yol izlemişler. bir iş üzerinden çok fazla risk alınıyor umarım başarılı olurlar.

  fragmandan anladığım kadarıyla zor ama ilginç bir konu seçilmiş. oyuncu olarak da sürekli mehmet günsür lanse ediliyor, dışında kalan kısım vasat olacakmış gibi duruyor. mistik bir anlatım var, burada kullanılacak görsel efektler ve sesler çok önemli, fragmandaki sahneler biraz basit kaçmış gibi duruyor. o sahnelerde vikings dizisindeki gibi bir iş çıkartabilirlerse mükemmel olur ama bir internet dizisinden prodüksüyon olarak fazla bir şey beklememek lazım tabi.

  bu yapımı kurtaracak şey ise senaryo ve kurgu olur bana göre (mehmet günsür dışında tabi). bunu kotarabilirlerse hem izlenebilir güzel bir dizi yaratmış olurlar, hem de bundan sonra böyle bir iş yapmak isteyenlerin önünü açmış olurlar.

  son olarak websitelerini (http://www.kanaga.tv/) de ziyaret ettim işi anlamak için ama orada da ne yazık ki çok fazla bilgi bulamadım. neyse takibe aldım, başlamasını heyecan ile bekliyorum, başarılar.

  websitesinden kopyala yapıştır:

  http://www.kanaga.tv/

  "kanaga nedir?
  kanaga, mehmet günsür’ün başrolünde oynadığı bağımsız bir internet dizisidir. dizide, 38 yaşında bir kuantum fizikçisi olan mardin tamay’ın yaşam yolculuğunu takip ederken karşılaştığı doğaüstü ve insan bilincinin sınırlarını aşan dünyayı keşfe çıkarız. mardin, dünyaca ünlü bir arkeolog olan ve 30 sene önce öldüğü sanılan babasını ararken kendisini ve güçlerini bulacaktır. gittiği her yerde, açıklanması güç olan, ezoterik ve büyülü yaşantıları deneyimlerken aynı zamanda aşk ve gerçekle karşılaşacaktır.

  kanaga : ne yapmak ister?
  kanaga, akıllı telefonlarla büyüyen jenerasyonlar için düşünülmüş yeni tür bir hikaye anlatıcılığıdır: macera biçiminde, çizgi roman dna’sına sahip bir insanlık yolculuğu.
  kanaga, farkındalık yaratarak, insanların soru sormasını teşvik ederken doğa ile kurduğumuz ilişkiye dikkat çeker.

  kanaga’yı yaratanlar kim?
  kanaga; istanbul ve roma’da yaşayan, daha önce bir çok uzun metraj film, belgesel, kısa film ve reklam filmine imza atmış filmcilerin kurduğu nnaco yapımın bir projesidir:
  biz, yeni fikirler üretip, bu fikirleri dünya seyircisiyle çevrimiçi paylaşmak isteyen; yapımcılık, yönetmenlik, müzik, dublörlük, özel efekt, grafik tasarım, yazarlık, oyunculuk gibi bir çok farklı alandan gelen bağımsız bir ekibiz.

  sizden ne bekliyoruz?
  destek! kanalize ol ve kanaga’yı seyret. tanıdıklarına bizden ve diziden bahset. topluluğumuzun bir parçası ol: www.kanaga.tv ve youtube kanalımızı takip et. sosyal medyada bizi izle ve bölümler hakkında yorum yap. bizim sesimize kendi sesini kat, çok yakında senin için sürprizlerimiz olacak."
 • içinde doğanın ve insanın kaynak kodunun aynı olmasından (hepimiz yıldız tozuyuz) şahmaran'a kadar kalbimi hop hop ettiren ne kadar konu varsa var gibi görünüyor. mehmet günsur da dahil. izlenir.
 • mehmet günsür'ün eşi caterina mongio tarafından yazılan ve yönetilen dizinin
  yapımcılığını da gene bu çift üstleniyor
 • 4 mart'ta onedio'da yayınlanmaya başlayacak olan bağımsız internet dizisi. arkasında bir prodüksiyon yatırımı, yapımcı ya da kanal yok.
 • uzun zamandır beklediğimiz ve yakında gelen dizi.

  4 mart demişler yayın tarihine. mehmet günsür ve ailesinin hazırlayıp bizlerle buluşturacağı bu dizi yurt dışında festivallere de gidip ödüllerle döndü.

  ayrıca onedio ortaklığı iyi olmuş. daha çok insana ulaşması için güzel bir hareket.

  ama ben çoktandır bekliyordum diyip hava atabileceğim hehe.
 • fragmanından hareketle aşırı dandik olacağa benzeyen dizi. mehmet günsür hatrına bir bölüm izlenir.

  edit: yanılmışım. bir bölüm izlenmezmiş.
 • an itibariyle onedio'nun youtube ve facebook sayfalarında ilk üç bölümü tek parçada yayınlanan bağımsız internet dizisi. kevork malikyan'ı görmek mutluluk verici.

  https://youtu.be/aafexxhvxuw
 • türkiye'de böyle işlerdemi yapılıyor dedirten fantastik dizi.yalnız mehmet günsür tam böyle rollerin adamıymış.
 • fragmanini izlerken da vinci's demons dizisini animsatti. mehmet gunsur cok sevdigim bir oyuncu. umarim basarili bir is cikar.