• ilk 10 dakikasında gözlerim kanadı, ne kadar kötü açılar, kareler...

onedio yapımı olması zaten bir önyargı oluşturdu üzerimde, yinede bağımsız yapımlara şans vermek adına izlemeye devam edeceğim...
  • --- spoiler ---

üşenmeyip 4. bölümde geçen enlem ve boylam nereye denk geliyormuş diye hesapladım, göbeklitepe çıktı. ilginç şeyler olacak gibime geliyor
    --- spoiler ---

tanım: bi kuantum fizikçisi olan mardin tamay’ın yaşam yolcuğunu konu alan bir dizi.
  • teknik, kurgu, oyunculuklardaki acemilikler vs hic ama hic dikkatimi cekmedi cunku tamamen konusuna odaklanmistim ve parasina ragmen atiye'den daha iyi bir dizi... o kadar kisisel birseyler iceriyor ki benim icin buyulenmis gibi izledim
  • mehmet günsür'ün eşi ve arkadaşlarıyla birlikte çektiği bağımsız web dizisidir, tamamen öz kaynaklarla finanse edilmiştir.

pek çok uluslararası etkinlikten ödüllerle dönmüştür.
  • fragmanından hareketle aşırı dandik olacağa benzeyen dizi. mehmet günsür hatrına bir bölüm izlenir.

edit: yanılmışım. bir bölüm izlenmezmiş.
  • yazan ve yöneten katerina mongio imiş. yani mehmet gunsur un eşi. mehmet gunsur un eşine nasıl aşık biri olduğunu biliyoruz. hep derdim böylesine muazzör bi adam bu kadında ne bulmuş ola ki die. meğer hatun kafası olağandışı çalışan tiplerden biriymiş (işlenen konulara bakilinca) ben olsam ben de aşık olurdum.
  • herşeyden önce ruh ve tekamül gibi varoluşun en önemli olgularına dikkat çeken bir yapıma cesaret edip emek verdikleri için kendi adıma tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum. içine dalıp gittiğimiz bu rüyada hakikati sorgulamak adına beynimizde yanan her bir ışık, üzerinde yaşadığımız bu güzel gezegeni ve sonsuzluğu daha aydınlık bir hale getirecektir.
  • severek takip ettiğim ve bugün 8. bölümü yayınlanmış olan dizidir.

herkes oyunculuklardan, repliklerden, efektlerden şikayet etmiş. bunlara takılmadan konuya ve kurguya odaklanırsanız, hele bu konulara ilgi duyan da biriyseniz gayet seveceksiniz.

ley hatları, göbekli tepe, dünyanın enerji noktaları, doğa katliamı, küresel ısınma, arkeoloji, arketipler vb gibi anahtar kelimeler sizde heyecan uyandırıyorsa bu diziyi de seversiniz.

benim için tek sorun bölümlerin çok kısa olması. bari 30dk civarı olsaymış. o kadar ki başlamasıyla bitmesi aynı gibi oluyor.
  • ne saçma sapan şeylere takılmışsınız.
    birçok yerde ödül alan sevdiğimiz insanların çektiği iş.
    hala can manaya bağlayanlar (dizi 2015’te çekilmeye başlamış fiden uzun zaman önce)
    yok ne kadar para almış ( e canım azıcık araştır)
    youtube’lar bıdı bıdı (onlardan başka şey seyret anlamıyorsan seyretme)

çekimleri filan bi yana şu konulara ilginiz yoksa seyretmeyin.
  • bir oturuşta on bölümünü de izlediğim dizi.

konusu o kadar ilgimi çekti ki efektlerdeki başarısızlıkları arka plana attım.

keşke çok daha güzel bütçelerle çekilebilseydi bu hikayedeki yapımlar. ancak aklıma sadece anlamaz ki öküz repliği geliyor.
hesabın var mı? giriş yap