şükela:  tümü | bugün
 • ya kanal ya istanbul koordinasyonu, yapılan ihaleye yayımladıkları bir video ile tepki gösterdi. koordinasyon üyeleri hazırladıkları videoda şu ifadeleri kullandı:

  “halk can derdinde iktidar ihale peşinde. biz korona ile baş etmeye çalışırken ulaştırma bakanlığı tarihi odabaşı ve dursunbey köprülerini kanal projesi kapsamında taşıma ihalesine çıkacak. ihaleyi iptal edin bütçeyi sağlığa harcayın. koronaya ayrılan bütçe 100 milyar, kanal’a ayrılan bütçe 110 milyar. kanalı iptal et bütçeyi halkın sağlığı için kullan. sağlığımız için suya bu kadar ihtiyacımız varken sularımızı yok edeceksiniz. sermayenin kazancını değil halkın sağlığını düşün. ormanları, tarım alanlarını yok ettiniz, betona boğdunuz virüslere ortam hazırladınız. kanal değil test yapın, ölüyoruz. işçilerin ücretli izne çıkması gerek, duymuyor musunuz çığlığımızı? kanala değil ücretsiz izne bütçe ayır. kanal’a paranız var ama hastanelerin, sağlık emekçilerinin ekipman ihtiyacına yok mu? kanala değil, sağlığa bütçe. canlı yaşam ölüyor, sağır mısınız? kanala değil yaşama bütçe. rant kanalı projesini iptal edin, yeter artık. kanala değil işsize bütçe.”

  kaynak

  yazarın görüşü: allah sizin belanızı versin. insanlar canıyla uğraşırken, ölmemek için çaba harcarken siz rant peşinde koşuyorsunuz. siz bu ülkenin başına gelmiş en iğrenç şeylersiniz.
 • vatandaşına ihanet edenlerin bir an evvel uygulamaya geçmesi gereken durum.

  tabi başımızda hükümet değil devlet varsa.
 • sokağa çıkma yasağı yerine camiilerden dua ettiren, halkı korumak yerine müteahhitleri korumayı seçen, karantina yerine uçak biletinde kdv indirimi yapanlardan talep edilen istek.
  yapılır mı tabi ki hayır.
  (bkz: ehonomi çoh eyi)
 • hakkını, canını korumakla sorumlu olduğun vatandaşların varken yine rant uğruna milyonları yok sayıyorlar.

  ne demişti özgür özel;

  "geçiş garantisi verdikleri yolların, yolcu garantisi verilen havalimanlarının, devlet garantileriyle semirtilen 5'li çetenin bir yıl alacaklarını öteleyin. bunlar batmaz. kanada'nın söylediği gibi 'kimse aç, susuz, işsiz, ilaçsız kalmayacak' diyebilirsiniz. bir yanda otoyolları, rafinerileri verdiğiniz 5 müteahhit, bir yanda 83 milyon var. dünya beşten büyüktür deniyor ya. türkiye bu beşten büyük olsun, 83 milyonun yüzünü güldürün. yoksulun, işsizin, esnafın, çiftçinin menfaati bu beş müteahhitten büyükse kaynak ortadadır. beş müteahhit mi kollanacak, onlar mı korkmadan uyuyacak yoksa 83 milyon huzur içinde yarınlara güvenle bakacak."

  demek ki bu ülkedeki vatandaşlar sadece birer gelir kaynağı, canını düşünmek zorunda olmadığın birer müşteri.