şükela:  tümü | bugün soru sor
 • içeriden haber alabilenler için bilenen gerçeğinin çevre ve şehircilik bakanı murat kurum tarafından onaylanması hadisesidir.

  diken

  (bkz: 13 eylül 2018 kanal istanbul'un iptal edilmesi)

  #81261470

  ihale dovizle yani battığımızın tescili olmuştur.
 • kanal istanbul projesi, şu anda durmuş durumda olan konut-inşaat sektörünün ayakta tuttuğu ekonominin tek kurtarıcısı olacağı için anlaşılır durumdur.

  kanal istanbul duramaz. konut sektörü durdu, altyapılar teklemede. öyleyse bu kadar çimento fabrikası, mermer şirketi, demir, kum-mıcır, işçi, kamyon, şöför, mühendis ve müteahhitten oluşan orduyu canlı tutacak bir tüketici unsur lazım. ekonomi artık bunu kendi başaramadığı için keynesyen bir yaklaşımla devlet bu tüketimi yapmak durumunda. tek umudu da o kanalın yaratacağı rantın ve diğer gelirlerin sistemin sorunlarını çözecek olması, ki olanaksız.

  ha bedelini elbette tüm ülke ödeyecek.
 • #78095535

  bu proje insaat amacli degil, aynen suriye sinirindaki mayinlarin temizlenmesi ihalesinin tarim amacli olmadiginin sonradan anlasilmasi gibi

  bu proje sayesinde hukumet abd ile arayi duzeltecek, tabii ki devam edecekler. hatta muhtemelen iktidardan gitmemelerinin tek nedeni bu projeyi yapmak icin abd ye verdikleri taahhut

  yukaridaki linkte konu izah edilmis
 • millet bahçeleriyle beraber iptal olmayan projeler arasında kanal. bedava kek ve çay iptal ama.