• 5 milyar dolar kazandirip 500 milyar dolar kaybettirmesin de
  • ama kime? diye sorulasi sacma demec.

kopruler, tuneller ve otoyollar da kazandiriyor. ama devlete degil, yandaslara. vur semeri reis!! nasil olsa esek cok memlekette.
  • kime kazandıracağı yazılmamış başlıkta ben söyleyeyim, yandaş müteahhitlere.
  • ulaştırma bakanına yakışır beyanat. işi yüklenen yandaş mütahit, bölgeden tarla arazilerini kapatan fırsatçı ve yandaş spekülatörler ve beton aşıkları için kısmen doğru olabilir.

aynen hazineye yıllarca yük bindiren köprüler, kullanılmayan havalimanları için ödenen ve ödenecek milyar dolarlar gibi.

bu arada bu ucube kanal projesinin maliyeti en iyimser tahminle 21 milyar dolares. evet, 21 milyar amerikan doları, bugünkü lirayla "172 trilyon" (ki eğer yapılırsa bunun çok daha üstü olacak bittabii).

akape ve yandaşlarının neden ısrarla, bu batık durumda bile savunduğunu anlamak için 21 milyar neden var. tamamen duygusal. istanbul'u parçalamak, susuz havasız bırakmak, doğayı katletmek neymiş yani.
  • yakın zamanda 3. havalimanı ve eski havalimanına yapılan hastane ile birlikte ben diyorum milyon sen de milyor kazancınızın üstüne eklenecek kazanç miktarı. o kadar parayı koyacak yer bulunacak mı acaba ?
  • saydın mı ?
  • tıpkı yeni köprülerin kazandırdığı gibi mi? diye merak etmekten kendimi alıkoyamadığım iddia.

ek: haa bi de bilmem kaç milyor metreküp doğalgaz vardı karadeniz'de. ona ne oldu? kanal istanbul'u açınca ege'ye kaçmasın sonra.
  • bi diyolar 1 milyar dolar kazandıracak, bi diyolar 8 milyar dolar kazandıracak, şimdi de 5 milyar diyorlar. kafanız mı güzel lan sizin? bu nasıl tahmin? arada 3 milyar dolar oynuyor.

(bkz: masal)
  • 6 ayda yok olan 128 milyar doları toplayabilmek için istanbulun amına koyulacak yetmeyecek üstüne birde 20 yıldan fazla beklenmesi gerekecek. 128 milyar doların ne kadar büyük bir para olduğunu en iyi anlatan başlık olmuş.
hesabın var mı? giriş yap