şükela:  tümü | bugün
 • 26 mart 2020 kanal istanbul ihalesi ile bir kez daha gün yüzüne çıkan gerçek.

  sayıları milyonları bulan yurttaş virüs salgını nedeni ile zoraki ücretsiz izne çıkartılmakta veya işini kaybederken anayasamızda yazılı sosyal devlet kavramına rağmen vatandaşa sahip çıkılmıyor.

  diğer taraftan katar sermayesinin iştihanı kabartan kanal istanbul projesi için milyarlarca dolar harcanmaktan ise asla kaçınılmıyor.

  görünen o ki ihvan zihniyeti nezdinde vatandaşın zerre önemi yok.

  edit: avrasya tüneli vb.'de sözde yap işlet devret ile yapılmıştı ve fakat her ay milyonlarca lirayı vatandaşlar olarak bizler ödüyoruz,
 • ben bi kaç haftaya görcem onları kanal istanbulu neresine yaptırıyor.
 • hala (bkz: harcanacak para da devletin kasasından çıkmayacak) yazan malların olduğunu görmek utanç verici.
 • devletin cebinden bir kuruş çıkmayacak = devlet yatırımın en az 3 katını size nakit ödeyecek
 • aynı köprüler, tüp geçitler ve otoyollar gibi kasamızdan çıkmayacaktır..
  çünkü götümüzden çıkmaktadır, di mi canım kardeşim?
  hala daha kafası zerre çalışmayanlar var.. bari müsibetten ders çıkarın!

  edit: sayın allahım..
  üç tane yoldan çıkmış arap için kitap indirdin, bize ansiklopedi şart!
 • devletin cebinden para çıkmayacak diye karşı çıka ibine döllerini bize gösteren gerçek.
  ulan anası sikik, geçiş garantisi bok püsür diye şu ana kadar yapılan yol, köprü, tünel bilmem neler yüzünden devletin kasasından ne kadar para çıktı bi baksana yavşak?
  gerçi senin gibi bi veled i zina bile arada yanlışlıkla da olsa doğru söylüyor. evet, para devletin kasasından değil, milletin kasasından çıkacak.
 • kanal istanbul özel girişimciler eliyle yani yap, işlet, devret modeli ile yapılan bir projedir. yatırımcı parasını bu işe yatırır ve bu işin bitiminden elde edeceği gelirleri bir süre kullanmak üzere yatırım yapar. yani özetle devletin kasasından para çıkmıyor.

  ayrıca bu devasa proje içinde yüz binlerce insan doğrudan ve dolaylı olarak faydalanacaktır. ekonomik kriz olduğunda işleri bırakmak yerine işlere sarılmak gerekiyor.

  kanal istanbul ile ilgili tartışmalar sonlandı. devletimiz bu konudaki kararını verdi. özellikle de tüm dünyada piyasaların bu kadar sıkışık olduğu bir dönemde bir sirkülasyon meydana getirecektir.
 • suri'lere 40 milyar dolar harcayan ama vatandaşına nah çekip ihale peşinde koşan yöneticilerimiz olduğu sürece gayet normal.

  biraz da katarlı iş adamlarına vatanı peşkeş çekelim daha da zenginleşsinler. siktir et vatandaşı...
 • lan adam yap işlet devret diyor ya halen, iste bizi bu günlerde ele ayağa düşüren zihniyet su yukarıda ki entry' i yazan zekasız ve onun gibilerdir.