• başlığı ben açtım diye troll sanmayın kainat lideri sayın erdoğan'ın an itibariyla söylediği söz. ben bu talebin kimden olduğunu merak ediyorum. istanbul'lular mı yoksa kanal istanbul'un etrafındaki tüm parselleri satın alan katar'lılar mı?

--- spoiler ---
    başkan benim, aldığımız kararları uyguluyoruz. kanal istanbul projesiyle ilgili yerli ve küresel yoğun bir şekilde talepler artıyor. yatırımlarda herhangi bir durma söz konusu değil. projenin mimari teknik boyutları hazır artık ihale safhasına geldi. bu adımı en kısa sürede atarak istanbul farklı bir görünüme ve uluslararası anlamda farklı bir güce ulaşacaktır.
    --- spoiler ---

haber linki
  • katarlılardan ve diğer bir avuç zenginden kaynaklanan talep.
  • yapılamayacak projedir. israfın şahıdır.
  • adam cumhurbaşkanı değil nef satış müdürü gibi. biz de seyrediyoruz elimiz kolumuz bağlı.
  • bazen güzel espriler yapıyor sayın cumhurbaşkanımız.
  • bu şey değil mi? influencerların çok sormuşsunuz deyip link uzattığı olay.
  • sanırım katardan bahsediyor.
  • talep olması doğal. sonuçta devasa bir rant kapısı. bu yüzden bu söylediği garip değil. asıl ilginç olan bu projeye karşı olanların daha fazla olması. ancak karşı olanlar sanki hiç yokmuş gibi bir algı yaratılmış. talebin olduğu yerde istemeyenlerin çok daha fazla olması sanırım reisin umurunda değil, ki başkan benim diyor.

velhasılı sıradan bir erdoğan sözü. adam kendisini kıt zekalı kitlesinin gazlamasıyla dünyada sözü dinlenen biri sanıyor.
  • başkan o, onun aldığı kararlar uygulanıyor ama ekonomi konusunda bilgisi yok, ondan gizli yapılmış.
    kanal istanbul bu ülkeyi, bu kenti talan edip, 3-5 yabancı şirkete peşkeş çekmektir. elbette izin vermeyeceğiz. 45 yıldır yaşadığım şehirde senin kadar benim de hakkım var.
  • kendini gazeteci zanneden sürü de bir demiyor ki sayın cımhırbaşkanım talep kimden?

tanım: ayranı yok içmeye durumunun gerçek hayattaki hali
hesabın var mı? giriş yap