63 entry daha
  • istanbul’a ihanet ettik, hala da ediyoruz demedi mi? sözünün arkasında adam işte!!!
  • mesleğim gereği sahip olduğum donanımlar ve konuya dair okuduğum bilimsel veriler ışığında pek çok şey söyleyebilirim... ama ne oldu biliyor musunuz? insanlara artık bir şeyler anlatmaktan yoruldum bu konularda... idealist bir tutumla içinde bulunduğum mesleğimde yavaş yavaş akademik bir çevre içerisinde sıkışıp kalacağımı düşünüyorum...
  • kanal istanbul'un marmara'yı öldürmesi diye okudum.
  • bu kanal sayesinde ülkemiz soğuk denizlerden sıcak denizlere ulaşacak şükürler olsun keşke bizimde bir boğazımız olsaydı da kanal yapma zahmetine girmeseydik
  • elbet tabi ekosistemi ve marmara karadeniz arası farklı ısıda ki su sirkulesini arttıracağından balık ekosistemi cok zor duruma düşecek. umuyoruz projede bir kac duzgun mühendis vardir da ,hali hazırda hayat bitme noktasına gelmiş marmara gibi karadeniz'de bitirmeyiz.
  • oy verme vaktiyle yaklaşan projelerin veya birden hortlayan projelerin genelde yaptığı iştir bir şeyleri öldürmek veya berbat etmek
  • raporu veren kurumun bilmem kaç numaralı khk ile faaliyetlerine son verilmesinden korktuğum durum.

olayin nasıl buralara geldiğiyle ilgili aklımda şöyle bir tahmin var.

rte danismanlarıyla toplantı halindedir. danışmanlarına -arkadaşlar tarihe geçmek istiyorum. tarihe kürt sorununu bitiren lider olarak geçmek istiyordum ama oy için vazgeçtim. şimdi öyle bir şey yapmalıyım ki bin yıl sonra bile insanların hafızasında yer almalıyım.

bir kaç hafta sonra danışmanlar çalışıp gelir. birbirinden uçuk projeler arasında -,kanal istanbul adı altinda proje dikkat çeker. danışman -sayin başkan fatih gemileri karadan yürüttü istanbul'u aldı. siz de bir boğaz daha yaparak bu milletin hafızalarında yer alacaksınız- der. rte de gaza gelir pr için emir verir.
  • her şey bir yana doğaya müdahale ederken iki kere düşünmek gerektiğini gösteren bir örnek daha. umarım çok geç olmadan vazgeçerler bu zımbırtıdan.
15 entry daha
hesabın var mı? giriş yap