şükela:  tümü | bugün
  • 4 gun once dis acildi, vizz vizz calisildi , ilac koyulup kapatildi ve 1 hafta sonraya tekrar randevu verildi.
    bu 4 gun boyunca;
    4 tane majezik
    4 tane apranax fort
    2 tane arveles
    2 tane parol denendi.
    sonuc hala ciddi bir zong zong durumu soz konusu!
    yaklasik 50 sayfa okundu, disciyle gorusuldu.
    normal diyende cok! anormal diyende..
    gercekten fikri ya da onerisi olan varsa 2 satir yazsin..
  • anlamıyorum ki bu yapılıp sonra tekrar randevu verilen yerleri falan. ben geçen ay devlet hastanesinde yaptırdım ve 45 dakika sürdü. oydu içini kanal tedavisini yaptı katur kutur kesti sonra dolgu koydu bu kadar. sadece 2 saat bir şey yiyip içme dedi sonra okay dedi ama öyle majezikler falan kullanıcak kadar bir şey yoktu ama yalan yok su içerken beynime vuruyordu acısı. şu an ise hiç farkında bile değilim olup olmadığını
  • başıma gelen olay. yalnız benimkinde kanal tedavisi olan diş 1 sene veya daha uzun bir süre sonra -geçmiş zaman tam hatırlamıyorum- tekrar ağrı yapmaya başlamıştı. sebebi; dişin içinde 4 ayrı kanal var, ilk tedaviyi uygulayan diş hekimi bunlardan sadece üçünü fark edip temizliyor ve ilaç uygulayıp dişi kapatıyor. bir süre sonra kalan kanal beni tekrar zıplatıyor.

sizde de böyle bir durum sözkonusu olabilir. asıl problemli kanala hiç dokunamamış olabilirler.
  • zonklamasi normal değil. pulpa boynuzu kalmış ya da eksik kanal açılmış olabilir bunların içinde de sinir var haliyle ağrı sebebi olabilir. yeniden bir film alınıp bakılması gerek.
  • birkaç gün sonra yemek yerken veya aynanın karşısında gülümserken şükür edeceğiniz ağrıdır. sabır etmeli, dayanmalı, metaneti elden bırakmamalıdır.
  • ilk dört beş gün normal olan ağrıdır. ama ağrı sürekli devam ediyorsa ve dişte yükseklik hissi varsa tekrardan hekime başvurmak gerekir. iki dakikalık aşındırma ile tedavi bitiyor. tecrübeyle sabittir.

(bkz: dolgu yüksekliği)