şükela:  tümü | bugün
  • türk silahlı kuvvetleri'nin 08-14 aralık'ta kuzey ırak'ın zap ve hakurk bolgesinde konuşlanmış olan pkk'lılara karşı başlatmış olduğu, yavaş ve adım adım kandil yönüne doğru aüpürme ve üs kurarak ilerlediği operasyon.

medyada çok yer almasa da tsk kuzey ırak'taki bazı bölgeleri terör örgütünden temizledi. hatta tıpkı afrin'de olduğu gibi ortaya yeni bir harita çıktı.

https://www.stratejikortak.com/…durum-haritasi.html
  • medyada tek tük yer aldığını gördüğüm sonuçları açısından çok önemli operasyon. bugünlerde ekşi’de de gündem olmayışı ilginç.
  • sessiz sedasiz kandil'e 20 km yaklasilmis operasyondur. bu zamana kadar sessizdi bundan sonra ses getirecege benziyor. abd ve fransiz birliklerinde de hareketlilik olduğu yaziliyor. operasyonun adı ne zaman konur veya duyrulur beklemedeyiz. zeytindali ile eşzamanli yurutuluyor. kimse tsk'nin gucunu hafife almasin.

allah ordumuza güç kuvvet versin.

edit: baslik sol frame'e dusmedi. neden acaba?
  • doların önü kesildi. teröre bitirici darbe vurulmak üzere filan derken bazıları çok üzgün olmalı dediğim operasyon. bu sessizliğin bir nedeni olmalı veya birazdan ortalığa oslo, habur bilmem ne incilerinin ortaya dökülmesi ile bu sessizlik bozulacak.
  • edit: başlık aslında (bkz: kuzey ırak pkk operasyonu) idi sonra tekrar buraya taşındı. teşekkürler.
  • uzun süredir çukurca ve şemdinli'nin güneyinde bir güvenli cep yaratılmaya çalışıyordu, şimdi kandil'e kadar uzanan bölge belli ki ırak ve iran ile anlaşmalı olarak temizleniyor.

son durum
  • bu operasyon gündemde hiç yer tutmuyor. detaylarını merak ediyorum.
  • umarım murat karayılan ve diğer türevi orospu çocuklarının leşi çıkar o siktiğimin dağından dediğim operasyon.
  • emperyalist bati ve abd'nin kurt bolgesi olusturma projesine karsi cok ciddi bir adimdir. afrin ve cerablus operasyonlari, iran rusya turkiye ve suriye unsurlari tarafindan olusturulan idlib gozlem noktalari ile akdenize acilma koridoru kesilen pkk, kandil ve sengal operasyonlari ile cembere alinacak, iraktan gelen ikmal yollari kesilecektir.

akp bu operasyonu siyasi show'a cevirecektir. secimlerden hemen onceki gun kandile bayrak dikilecektir. bu operasyon akp'nin degil, turk milletinin operasyonudur.
  • umarım siyasi malzeme galine getirilmez, vurduğumuz leş olsun.