1. google'da arama yapıldığında sürekli intihar ya da firar olaylarının dökümünün çıktığı oradaki deyişle sürgün yeri....
  2. agca'nin askerlik yapmasi durumunda gelmesi muhtemel surgun mahalli. aslinda kisla filan da diildir, kandira cehennemi demek daha isabet olur.
  3. kandira ilcesi gibi resident evil klonu uyuz kopekleri bunyesinde barindirir. oyle ki bu hayvanlar gece 3-5 devriyesinde uykulu kafayla aniden tabur onunde karsiniza cikip altiniza sictirabilirler.
  4. "ya burda acemiliğini yapan yazar sayısı az ya da benim gibi yapıp ta bir daha adını duymak bile istemeyenler ser verip sır vermiyor" diye düşündürten, kısa dönemlerin acemilik yeri. aslen uzun dönemlerin eğitim yeri yani "ustalık"larını yaptıkları yerdir dolayısıyla acemi kısa dönem erler için yeterli sayıda kamuflajları depolanmadığından, gelecek kişi sayısı kadar ekipman gelir dolayısıyla ne kamuflajın boyu tutar ne de botun numarası. bu yüzden burda acemiliğini yapçak kısa dönemlerin kesinlike ne yapıp ne edip sırada bir şekilde öne geçmeyi başarıp sona kalmamaları gerekir.( eğer boylarına göre kamuflaj ve bot almak istiyorlarsa, lakin tüm askerlikleri boyunca onları giyeceklerinden sonradan kışla içinde terzi aramakla uğraşmasınlar)
    evet eğitimi zordur, koşulları zordur, insanları zordur lakin sürgün yeridir, ve burdakilerin ne yapıp yapıp kendilerini tümen seçmelerinde seçtirtmeye bakmaları ya da diğer bağlı birliklere çıkmak(taşkısığı hariç) için dua etmeleri gerekir.
  5. sürgün yeri.. bir askerin batıda düşücebileceği en boktan yer.. (edirne-keşan da bu şekildir ama buraya nazaran daha temiz olduğu söylenir) ne kadar tinerci, hapcı, jiletçisi varsa burda onlarca bulunmaktadır.. ha tek tük düzgün insan da buraya düşebilir.. onlarada içerde neden buraya düştükleri sorulur, sicili temiz vücuduna hasar uğratmamış oldugu söylenince yaratık gözüyle bakılır...
  6. 331. kısa dönem er olarak askerlik vazifemin acemilik bölümünü icra etmeye devam ettiğim kışla. er, erbaş ve rütbeli kadrosunda çok değişik karakterlerle karşılaşabilmek mümkün.

söylendiği gibi çok olaylı, çok curcunalı bir kışla olduğundan "ben nerdeyim?" düşüncesine kapılma ihtimali çok yüksek. ilk birkaç günü atlattıktan ve sohbet edebileceğiniz birkaç kişi bulduktan sonra günlerin nispeten rahat geçebileceğini göreceksiniz.

mehmetçik gazinosunun da diğer kışlalara nispeten güzel olduğu iddia edilir.

son söz olarak askerlik her yerde askerlik azizim. herkese hayırlı tezkereler.
  7. 335. kısa dönem askerliğimin ustalık bölümünü talihsiz bir şekilde dış görevle yaptığım, hala kabus görmeme sebep olan, allah'ın belası kışlamsı oluşum.

zira hayatınızda asla rastlayamayacağınız ve biri size anlatsa "ulen bu kafayı yemiş dangalak" deyu dalga geçip inanmayacağınız türden olaylarla karşılaştığınız, allah'ın belası kere allah'ın belası yer.
  8. katil, eroinman, hırsız, gaipten sesler duyan delilerle birlikte uyumanın normal olduğu kışla. türkiyede askerin sürüldüğü sondan bir önceki yer.....

ilk 1 ay garip geliyor sonra zamanda bi bakmışınız bahsettiğim kadroyla birlikte halay çekiyorsunuz

sadece askerler sorunlu olsa anlıyacağım, erinden uzmanından yarbayına kadar herkes özel seçimdir burada.

buraya düşenler için edit: askerliğim boyunca ne dayak yedim ne başıma bir şey geldi. başına herhangi kötü bir şey gelende yok benim denk geldiğim merak etmeyin. çarşıda izmite gitme imkanı olan güvenli bir kışla. bahsettiğim yamuk tipleri de film izler gibi izliyorsunuz kimse kimseye karışamaz askeriyede kolay kolay.