şükela:  tümü | bugün
  • merhaba sevgili sözlük, buraya şu anda içinde bulunduğum durumla ilgili her gün açıklamalar yazıp deneyimlerimi aktaracağım. kime? kendime..

belki günlük tutabilirdim ama kalıcı olmasını istedim.
    29 yaşındayım ve tiyatro oyuncusuyum. fakat ülke şartları malum kendi mesleğim dışında her şeyi yapmaya çalışıyorum. bundan 4 sene önce dünyalar güzeli, melek mi melek birisiyle tanıştım. kendisi ay parçası gibiydi. bakınca yürek hoplatan, samimiyetiyle başınızı döndüren. doyasıya güldüğüm eğlendiğim. maddi yetersizliklerimden ve sorumsuzluklarımdan dolayı kız arkadaşım bana kredi çekti ve iş değişikliği sebebiyle bir zaman sonra bu krediyi ödemekte zorluk çektik. ben o sırada telefon alıp sattım 1 -2 ay kurtarsakta olmadı. en sonunda ailesi öğrendi ve kıza hayatı zindan etti. haksızda değillerdi ama bu arada o prenses çok yoruldu ve biraz zaman istedi benden. ailesine belki karşı gelecekti ama bunun için benden birşeyler bekliyordu doğal olarak. çok özet geçiyorum aslında size.. şimdi ben onsuz kafayı yiyorum fakat bu içimde ki aşk, sevgi, bağlılık, üzüntü hislerimi tam tersine yönlendirip kendim için, onun için, çocuklarımız ve kuracağımız eşsiz yuva için var gücümle çalışıyorum. onu geri kazanmak ve bana eskisi gibi bakması için canımı veririm nokta. şimdi çok ağır şartları olan 12 13 saat çalıştığım ama getirisi yüksek bir işe girdim. köpek gibi çalışıp borcumuzu ödeyip, ona ve tüm insanlara bizim sevgimizin gücünü ispatlayacağım. o şu anda buraya bunlara yazdığımdan habersiz.

her gün girip neler yaşadığımı bu zorlu sürecin allahın izniyle nasıl bir sonla biteceğini size yazacağım. kendisine yazmak isterdim ama kızıyor :)

bunları en son okuduğumuzda sen dizlerime kafanı koymuş ve ekstra shot lu kahveni içiyor olacaksın.

sabır sabır sabır. seni çok seviyorum sevdicek.
  • iyi geceler sevgilim.. şimdi eve girdim. 13 saattir çalışıyorum, motorun üstünde. bugün yağmurluydu hatta bir ara kar bile yağdı. ellerim çatladı ve kanadı görsen çok üzülürdün hemen krem sürerdin biliyorum. yorucu bir gün geçirdim. motorun üstünde her kilometrede seni düşündüm ve senin duyabileceğini düşünüp bağıra bağıra türküler söyledim. bilirsin severm türkü söylemeyi, ama en çok sen beni dinlerken severim. iş yerinde biri daha ordu’lu çıktı :) her yerde karşıma 52 plakalı arabalar ve ordu caddesi vs çıkıp duruyor. neyse geçelim bunları.

bak ortalık çok fena. corona kasıp kavuruyor. beni şu anda en çok ne üzüyor biliyor musun? senin bünyen zayıf korkudan kafayı yiyeceğim lütfen dikkat et kendine. dışarı çıkmaya kalkma. seni elbet göreceğim konuşacağız ama böyle kötü bir ortamda sana iyi dileklerimi iletememek, dışarı çıkma diyememek, twitterdan anlık olayları sana yollayıp haberdar edememek ne fena bi bilsen.

bak eğer ben corona olursam beni bile görmeye gelme :) belki de kaldırmaz bedenim çünkü psikolojik olarakta kötü olduğum için bence hastalıklara daha açık bünyem. eğer kaldırmazsa bedenim şunu bil seni çok ama çok seviyorum.

hayat gerçekten çok acımasız değil mi? ellerim arasından kayıp giderken öylece bakakalmak ve hiçbirşey yapamamak ?! metrobüste ayrıldığımız “an” aman allahım... arkandan saatlerce bakakalmak yavaş yavaş gözden kaybolman. bir daha o durakta ne inerm ne binerim. seni benden alan durak orası artık :) tabi fiziki olarak alan ... sen hep benimlesn. odamda resimlerin, telefonumda resimlerin, zihnimde anılarımız, dudağımda öpücüğün, burnumda kokun. hiç gitmeyecek hiç bitmeyecek söz.

gevezelik yaptım tamam sıkmıyorum seni, şu anda evdesin ve iyisin en azından bunu biliyorum ve içim rahat. şimdi dünyanın en güzel kadınına müthiş bir uyku diliyorum. sabah uyanınca bir önceki günden daha iyi bir güne uyan. ve beni sakın ama sakın “yoruldum” desen bile bırakma, zihninin karanlık köşelerinde sakla beni. sana geleceğim günü bekle..
  • (bkz: woman in red)
  • (bkz: fişne suyu)
  • merhaba minik sevgili.. bu satırları işten yazıyorum. bugün yoğunluk yoktu, ama yorgunluk baki. çok iş olmadığı için sürekli seni düşündüm, iş olunca en azından kafam dağılıyordu. sürekli ismini sayıkladım durdum. sana da yazamamak nasıl kötü anlatamam :) sana yazamadıkça sağı solu arıyorum, fikirler alıyorum, uyuşturuyorum beynimi, yoksa kapına gelip aşağıda çiçeklerle gözde yazarım vallahi. dışarda otururken bi araba geçti, ışıklarda durdu. tanrıdan bir mesaj gibi arabanın içinden son ses; unutulacak dünler, yaşanılacak günler var diyordu ses.

biliyorum zor ve meşakkatli.
    biliyorum imkansız gibi görünüyor,
    biliyorum zaman gerekiyor.

ama şunu da biliyorum canım sevgilim; içimizde duran bu sevgi ve bedenlerimizin birbirine olan alışkanlığı bütün zorlukların üstesinden geleceeeeek.

güneşli ve güzel bir caddebostan akşamında sahilde sandalyelerimizden biralarımızı tokuşturup yad edeceğiz bu günleri..

vazgeçmek, boyun eğmek, razı olmak yok.

bir çok büyüğümüzden, şu an evli olanlardan bize benzer sorunları yaşayan, ya da daha zorunu daha kolayını yaşayanlardan dinliyorum hikayelerini bir çoğu başarmış, ve dinledikçe umutla doluyorum. bu hikayenin sonu güzel bitecek. biz bunu hakediyoruz ve ben seni son nefesimi verene kadar mutlu yaşatacağım. seni çok seviyorum.
  • merhaba güzellik, umarım iyisindir. ben gayet iyiyim, dün büyük birinden tavsiyeler aldım ve yol haritamı belirledim. artık kendimi daha güçlü hissediyorum. çünkü ben zayıf olursam tamamen biteriz. benim gücüm sanada banada yeter.

işteyim şu an, çalışmak iyi geliyor. özellikle hayatımda hiç bedel ödemediğim için, şimdi uğruna savaşabileceğim bir hayat var önümde ve bu beni daha çok kamçılıyor. her şey çok güzel olacak. zor olacak ama her şey sonunda güzel olacak.

görüşmek üzere :)
  • canımın içi selam, her şey çok güzel gidiyor. dün anneannemle görüşmeye gittim. sana ayın 5 inde evde olduğundan dolayı bir hediye gönderemiyorum, ama sıkı dur çatı katı artık bizimdir:) kiradan kurtulduk. oh be güzel şeylerde olmuyor değil. ben iyiyim bir kaç gündür yazmıyorum buraya. ama gayet iyiyim. artık neden ? nasıl? sorularını sormayı bıraktım. hedef belli olduğundan sadece hedefe kilitlendim. en kısa zamanda borcu bitirip, aile büyüklerimle izin verirsen eğer bir kere konuşmaya geleceğiz. ve burda ki en güçlü kozumuz senin ve benim sevgim (!) bunu gören herkes zamanla yumuiayacak. sonra yuvamıza gidip bütün dış etkenlere kapımızı kapatacağız merak etme :). seni çok seviyorum, herşey düzelecek moralini yüksek tut, başka birşey düşünme, beni beklemeye ve sevmeye devam et...
  • günaydın sevdicek. yeni bir gün daha başlıyor. artık havalar ısınsın, şu virüs mikrobu da kırılsın. ayın 5’ine çok az kaldı. umarım o gün başka bir boyuta geçmiş olur bir tık yol almış oluruz. çalışmaya devam.

sevgi emek ister, sen benim emeğimsin.

29 yaşında senin ve yaşadığımız olay sayesinde, hayatı yeni algılamaya başlıyorum. daha öncesinde içinde bulunduğum boş insanlar, zamanımı harcadığım işler, gereksiz harcamalar. şimdi şöyle bi bakıyorum da aslında kötü de olsa bunda da bir hayır varmış. dara düştüğünde hiç kimse yanında olmuyor tek başına kalıyorsun. bundan sonra tek önem verdiğim şey çalışmak ve öncelik vermem gereken şey kendim ve hayatımda ki kadın. biz tekrar birlikte olucaz ama bu sefer çok güçlü olacağız. biraz geç oldu, hatta güç olacak ama iyi olacak. derin derşn nefes al beni sevmeye devam et. beni ayakta tutan tek şey sevgimiz unutma. annen baban ne dediler? neler oldu? bunları geç bunlar elbet düzelir ama sevgi gittiği zaman geri gelmez. bu zamana bırakma işinin en kötü tarafı bu ya soğursan ? alışırsan? o zaman da sen gerçekten sevmiyomuşsun diye avuturum kendimi sanırım : d seni seviyorum, bekle beni.

kesin bir takvim sorma bana, ıhlamurlar çiçek açtığı zaman ...
  • 29 yaşında bir ergenin özel hayatını afişe etme çalışmasıdır. kendini de fav'lamış.
    (bkz: cringe)
  • the end...