şükela:  tümü | bugün
 • isvec'li fjallraven markasinin aslen okula giden cocuklar icin sirtlari agrimasin, durus bozukluklari yasamasinlar diye tasarladigi, sonradan tum dunyada moda olan cantalarin adi.

  rengarenk cesitleri ve mini, classic, laptop vb. farkli modelleri mevcut olup kendileri son derece kullanisli ve ikoniktir. isvec'teki refah duzeyini ve tasarimin amaci dusunuldugunde mantikli, ancak tl cinsinden dusununce "altiustu bir sirt cantasi"na gore pahali olan cantalardir.
 • 2017 yazı instagram vazgeçilmezi, bu çanta olmayınca starbucks'ta sıra bekletiyolarmış.

  90's 00's eastpak neyse buda
  00'l 10'l yılların ikonik kız çantasıdır
 • 2 yıl önce, bitsin diye gün saydığım bir projeden sonra kendime ödül niyetine aldığım ve yerini başka hiçbir çantanın tutmadığı sevgili çantamdır.

  bazı ürünler sadece popüler olmak için popüler olmazlar, öncelik hep kullanım pratikliğindedir diye düşünenlerdenim.
  hiç bozulmayan sert yapısından dolayı içine çok rahat yerleştirebildiğim eşyaların gün sonunda yer değiştirmemesi, u fermuarı sayesinde aradığım bir şeyi yerleştirdiğim tarafta kolayca bulabilmem, sırtımda kabuk gibi durabilmesi sağa sola savrulmaması ve ağırlık ne olursa olsun sırtına eşit dağılması, ekstra yormaması gibi birçok avantaj sayabilirim. şehir içinde, şehir dışı seyahatlerde, gerek günlük çanta gerek seyahat el çantası olarak -hatta valiz niyetine kullanıp içine 1 haftalık eşya yerleştirdiğim de olmuştur- kullanılması hep avantajlar sayfasında.

  dezavantajı da var, kumaşının çok çabuk kirlenip yıkandığında tamamen temizlenmemiş gibi görünmesi ve yıkandıkça eskimiş görünümlü olması. tabi avantajlarının yanında bu küçük bir sinek olarak kalıyor.

  yani öyle instagramda fotoğraf paylaşalım diye üretilmiş gibi görünse de işin aslı öyle değildir, anlayamazsınız.
 • çok güzel ama çok pahalı. belki alabilirim bir gün. pek isterim.