• lakabı tam olarak "cihan yandı kanlı nigar" olan tiyatral bir kişiliktir.

nigar namuslu bir mahalleye yeni taşınan gedikli bir fehişedir, iki kızı bir de arapbacısı ile ortalığı şenlendirir. evini kiraladığı hacı efendi ise vaktiyle nigar'ın ırzına geçip sonra da evden kovalayan üvey babasıdır. hacı efendi nigar'ın kim olduğunu da, evinde ne işler çevirdiğini de uzun zaman bilmez, ancak mahalelinin saka apti tarafindan (kuyruk acısı nedeniyle) ayaklandırılması ile nigar'ın kimliği ortaya çıkar. bu arada nigar'ın öz kızı bedide hoca efendinin narçın adlı kalem efendisi oğluna kaptırır gönlünü ki bu da öykü içinde öykü giriftliği sağlar oyuna. ve olaylar gelisir.
    din ile yakından ilişkili kesimin toplumsal kokuşmuşluktan ve ahlaksızlıktan yalıtılmış olmadığını, bilakis cehennemin kapısını hacılarla hocaların açacağını inceden bildiren bir eserdir.
    kanlı nigar'ı devlet tiyatrolarında gülgun kutlu oynamıştır.
  • şu diyaloğu bile gece gece yarıyor be..

--- spoiler ---

-hoşgeldiniz şeref verdiniz, ne emredersiniz?
    -karı

--- spoiler ---

okudum da yazınca iyi olmuyo.
    a buradan bi baksana
  • fatma girik'in "tabuttan çıkan evliya" sahnesi çocukluğumun kabuslarından biridir.
  • çok sevdiğim kemal sunal ve fatma girik filmidir.

nigar, agah efendi'yi korkutmak için hacı bumbala diye zenci bir evliya kılığına giriyordu. küçükken ben bu hacı bumbala'dan çok korkardım. ne zaman görsem rüyama girerdi.

geçen gün televizyonda görüp izlerken aklıma geldi, gülümsedim. ne tatlıymışız çocukken.
  • kemal sunal'ın iki farklı karakteri oynadığı filmlerinden biridir.

diğerleri için;

(bkz: iyi aile çocuğu)
    (bkz: inek şaban)
    ve derici'nin uyarısıyla (bkz: gerzek şaban)

ayrıca kemal sunal'ın sümer tilmaç'ı dövdüğü iki filmden biridir.

diğeri için;

(bkz: kılıbık)
  • tam ismi; aksaraylı doğru basmaz çilli horozun kızı cihanyandı kanlı nigarrr'dır.
  • bloody nigga
  • regl olan kiz arkadaslara takilmak icin kullanilan bir ifade, eylem ense kokunuze sert bi cismin inmesiyle sona erer..
  • yeşilçam yapımı kanlı nigar'da fatma girik oynamıştır. yukarıda geçen bulut arasla türkan şoray arasındaki diyalog tatlı nigar filmindeydi.
    çeşit çeşit bunlar evet.
  • (bkz: bloody mary)
hesabın var mı? giriş yap