şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2011-2016 yılları arasında sağlık bakanlığı için yapılan kapsamlı
  (bkz: ergene-dilovası bölgesi kanser araştırması) raporunu halka açıkladığı için "infial yaratma amacı" taşımakla suçlanan bizzat raporun hazırlayıcılarından bilim insanı bülent şık için istenen (5-12 yıl) cezadır.

  http://m.t24.com.tr/…aya-12-yil-hapis-istemi,788055

  edit: merak eden arkadaşlar için araştırma projesinin kapsamı ve bülent hoca'nın o zaman yazdığı açıklayıcı yazı bi seneye yakın zaman önce yazdığım (üstte bkz.verdiğim) "ergene-dilovası bölgesi kanser araştırması başlığında var.

  edit 2: bazı arkadaşlar araştırmanın sadece bülent şık'a ait olduğu yanılgısına düşmüş. bu bi "bakın ben ne buldum" değil. bizzat sağlık bakanlığı’na bağlı türkiye halk sağlığı kurumu tarafından çeşitli üniversitelerden bilim insanları ve bakanlık personelinin katkıları ile yürütülmüş ve derinlemesine araştırması yıllar almış bi proje. bülent şık, bu derece emek verilmiş, halk sağlığını yakından ilgilendiren ve üstelik sonuçlanmış bi araştırma raporunun sümen altı edilişine isyan ederek açık edicisi.
 • bu başlığın kesinlikle gündem olması gerekiyor.

  çünkü, özellikle rapordaki bölgelerde yaşan insanlar ve hepimiz, kontrollü biçimde hasta edildiğimizin ve zehirletildiğimizin bilincinde olarak yaşamamız gerektiğini tam anlamıyla kavramalıyız.
 • ankara'da yaşıyorum, bahsedilen yerde yakınlarında üretilen ipsala pirincini getirdiler buradaki marketten bozma grosslarda çok uyguna sattılar, insanlar aldı ama birşey diyemedim.
 • hayatını kırklareli'nin bir köyünde geçirip kanserden vefat etmiş anneannemi hatırlattı bana. çin'den beter durumdayız fakat haberimiz yok.

  salla başı al maaşı yapmayan veya çocuk tacizciliği ile meşhur yurtlardan yetişmemiş her akedemisyenin olası sonu bu.

  sonra sürüler halinde yurtdışına kaçıyorlar. kaçarlar tabi, burda yaşamanın bedeli ordaki her şeyden ağır.
 • hapis cezasina neden olabilecek sonuçlara .şuradan ulaşabilirsiniz.
  bunu halka açıklamamak, önlem almamak asıl suç olması gerekirken, vicdanı rahat etmeyen bilim insanına hapis cezası yolu gözükmüş. umarım şubatta görülmeye başlanacak davayla beraber bu haberi duymayan kalmaz. bülent şık da hiçbir ceza almaz.
 • (bkz: cannabidiol)
 • halktan saklayalım da biraz daha insana bulaşabilir ama adımız kötüye çıkmasın zihniyetindeki sağlık bakanlığının açtığı davanın sonucu.
 • şaşırtmayan haberdir ne yazık ki.
  annemin kemoterapi gördüğü dönemde, 9 adımlık( ölçtüm özellikle) , iğne atsan yere düşmez bir onkoloji polikliniği koridorunu eleştirdiğim için, sağlık bakanlığı tarafından, twitterda engellenmiş insanım. manav bile, sebze ve meyvelerine daha çok özen gösteriyor bu ülkede.

  sağlık bakanlığının yüzsüzlüğü, ulaştırma bakanlığıyla yarışır; sağlık bakanlığı burun farkıyla kazanır. o derece!
 • bu nasıl bir şey? böyle bir zulüm dünyada yoktur. kuzey kore dahil.