şükela:  tümü | bugün
  • şimdi sizlere 6 ay öncesinden meme kanseri şüphesiyle hastaneye gitmemi ve bu süreçte yaşadıklarımı anlatacağım, çünkü bunları birileriyle paylaşmaya ihtiyacım var, bir kanser hastası olarak hastanede nelerle karşılaştığımı, neler hissettiğimi, neler düşündüğümü bilmenizi istiyorum, benim durumumda başkaları varsa belki onlara da yardımcı olur bu yazılar. kimse okumasa bile bütün bunları kendim unutmamak için yazacağım...
    sürecin başından beri tuttuğum günlükten bire bir yaşadıklarımı aktaracağım.

yazıları hastane odasından ya da bahçesinden ya da kantininden, küçük ekranlı bir cep telefonuyla yazdığım için olası imla hataları için şimdiden özür dilerim.
  • 10/02/2017
    30 yaşında bir kadınım.bugün sol göğsümün yanında ele gelir bir kitle farkettim, hemen bahcelievler devlet hastanesine gittim, doktor acil ultrason fişi yazdı, radyolojiye gittim ve altı ay sonrasına gün verdiler, sağlık bakanlığına durumu anlatan bir mail attım ve bilgi istedim, kimse dönmedi. türkiye'de insan olmak zor, hayvan olmak daha da zor, erken teşhis hayat kurtarır evet ama sadece parası olanın hayatını kurtarıyor.
  • 12/04/2017
    bugün sigortam bitti. ilk kontrolden 2 ay geçti, kitle büyümeye başladı, hala bir iş bulamadım, her şeye o kadar kızgın ve öfkeliyim ki, artik tedavi olmak değil ölmek istiyorum.
  • 14/04/2017
    bugün küçük kardeşimden kimliğini istedim hastaneye gidebilmek için.
    acente açacağını kimliği başkasının kullanması dolandırıcılık suçuna gireceğini veremeyeceğini söyledi. sabaha kadar ağrıdan uyuyamadım. keşke hemen bi iş bulabilsem. gelince her şey üst üste geliyor, normal bir zamanda olsa hemen iş bulmuştum, kafamın karışıklığı karşımdakine yansıyor sanırım, hiç kimse geri dönmüyor.
  • 18/04/2017
    bugün kardeşim özel sağlık sigortasiyla özel bi hastaneden randevu aldı onunla birlikte ben de muayeneye girip kitlemi göstereceğim. doktor kitleyi kontrol etti apse dedi önce sonra biraz daha oynayınca altında büyük bir kitle var dedi. ihmal etmeden hemen detaylı muayene ettirin dedi.
    şu an çok daha fazla korkuyorum.
  • zor günler geçiren ve desteğe ihtiyacı olan yazarımıza ait bir günlük.

senden ricam bu süreçte güçlü kalman.
    evet zor günler geçiriyorsun. hastalık, işsizlik, çaresizlik...
    bunlar bir insan için dayanması gerçekten zor şeyler ama bu sözlükte birçok güzel şeye imza atıldı yazar arkadaşım ve ben inanıyorum ki senin için de yapabileceğimiz bir şeyler var.

yaşadığın zorlukların üstesinden hep birlikte geleceğiz, inan bana.
  • elimden bir şey gelmez ama okuduğumuz bilinsin. az da olsa belki moral verir.
  • 03/05/2017
    bugün babamın sigortasından yararlanma işlemim sonuçlandı. hemen özel bi hastanede ultrason çektirdik, kardeşim yanımda, doktor büyük ihtimalle kanser, doktorunuza söyleyin işlemleri hızlandırsın dedi, henüz bir doktorum yok. gerçekten bütün bu olanlara inanamıyorum, hiçbir şey düşünemiyorum.
  • brack obama kansere yakalanan bırı ıcın soyle bır tweet atmıs:
    -thıs cancer does not know what he ıs agaınst. gıve ıt hell dear.

yanı dıyor kı bu kanser kımle asık attıgını bılmıyor, kanserı cehenneme gonder.

guclu kal guzel kardesım. kanserı yenen o kadar cok ınsan var kı. sayet kansersen sen de onlardan olacaksın. ben ınanıyorum.
  • amina koyduğum ülkesinde kanser olmana mi yanayım çaresizliğine mi ?

ne desem boş güzel kardeşim umarım sağlığına kavuşursun ve umarım güzel günlere yol alırsın