şükela:  tümü | bugün
  • edit: babanın fetö suçlusu olması bu başlığın konusu değildir. sözlük yazarlarının gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum

edit: baba harun reha ataç, khk ile öğretmenlikten ihraç edildi ve tutuklandı. anne zekiye ataç da eşi ile birlikte gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. ancak anne ataç hakkında yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

edit: kendini gazeteci olarak tanımlayan havuz medyası ve diğer ajanslar bu çocuğun tek haberini yapmadı, yapamadı.. konu ile alakalı euronews haberi

edit: yararı olur mu emin değilim ama konu ile ilgili change kampanyası şurada

ahmet burhan ataç, 8 yaşında kanser hastası.
    türkiye cumhuriyeti vatandaşı, hani şu en müslüman en vicdanlı en yardım sever kişinin iktidar olduğu ülkenin vatandaşı..

kendi ülkesinde kanser hastalarına verilen değerden ya da başka bir şeyden ötürü, bizi kıskanan almanya devletinin girişimleri sayesinde annesi ile vedalaşıp 8 yaşındaki çocuk tedavi için babaannesi ile almanya'ya gidiyor.
    annesi ile vedalaşıyor çünkü annesinin yurtdışı yasağı var, babası zaten uzun yıllardır cezaevinde. annesi "geleceğim oğlum" diyor ama gidemiyor.

esas mesele de bundan sonra başlıyor;
    anne özlemi, hasreti çeken ahmet yemeden içmeden kesiliyor. dayanılmaz ağrılar içinde anne diye sayıklıyor. tedavinin ilk aşamasını tamamlayıp annesinin yanına dönüyor. tedavisini yarım bırakıyor. çünkü motivasyonu kalmıyor, çünkü annesini çok özlüyor.
    8 yaşındaki bir çocuğun en zor anlarında annesi yanında olamıyor.

ahmete bu çığlığı attıran türkiye cumhuriyeti adalet bakanlığı anne zekiye ataç ın yurtdışı yasağını kaldırmıyor. anneyi çocuğun yanına göndermiyor.

şu çocuğun görüntülerdeki anne feryadını duyan vicdanlı müslüman adalet bakanlığı yetkilileri yatacak yeriniz yok..

şu çocuğun bu ağlamalarına kulağını tıkayan, gözünü kapatan suriyeli aşığı, ensar kardeşlerine her türlü kolaylığı sağlayan ak parti hükümeti, yatacak yeriniz yok.

insanlığınız da batsın, vicdanınız da.
  • kanser hastalığının yanında bir de anne özlemi. vah ki ne vah
  • çok acı...
  • içim gitti.morale motivasyona en çok ihtiyaç duyduğu zamanda ailesinden kimse yanında yok cocugun.hayattaki en değerli varlığından uzak.
  • o change kampanyaları zerre işe yarasa keşke
  • haluk levent'ten yardım istemek zorundayız. bu işi en iyi o yapıyor o yüzden...
  • annenin suçu nedir? neden yurtdışı yasağı vardır? bilmiyorum ama ahmet'in annesine ihtiyacı, çaresizliği tüm insanların konuya desteğini gerektiriyor. yurtdışı yasağı kalkmalı.
  • anamdan yolcu doğmuşum,
    yedi dağın yolları kalbimden geçer,
    salkım salkım mısralar gelir içimden,
    dudaklarımda yağmur damlaları,
    alır beni yollar beni alır gider
    anamdam yolcu doğmuşum,
    nehirlerle birlikte denizlere kavuştum,
    akşam dedim,
    şu koca dünya dedim,
    ağlasam dedim.
    yola bir düşüldü mü, ömür boyunca gidilir
    ekmeğin ve şarabın peşinden,
    turnaların peşinden,
    büyük şehirler, büyük aşklar
    çığlık çığlığa terkedilir.
    ben,
    çocuklar gibi sevdim, devler gibi ıstırab çektim,
    damarlarımda dünyanın bütün rüzgârları,
    harblere, açlıklara, yalnızlığıma rağmen..
    anamdam yolcu doğmuşum
    neyleyim,
    gurbet dedim,
    vatan dedim,
    hürriyet dedim.

(bkz: atilla ilhan)
  • hiçbirşey bir çocuğun sağlığından daha değerli olamaz up
  • en kısa zamanda sağlığına kavuşması temennisiyle,acil şifalar dilerim.