şükela:  tümü | bugün
  • https://twitter.com/…tatus/1228082664437174272?s=21

sunu izleyip hala vicdani sizlamayan varsa artik kelime bulamiyorum ifade edecek. lutfen kime ulasabilirseniz ulasin aranizda etkili yetkililer vardir. su cocugu kalan kanserle savasinda annesine kavusturun. bu kadar zalimlik olmaz.
  • edit: babanın fetö suçlusu olması bu başlığın konusu değildir. sözlük yazarlarının gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum

edit: baba harun reha ataç, khk ile öğretmenlikten ihraç edildi ve tutuklandı. anne zekiye ataç da eşi ile birlikte gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. ancak anne ataç hakkında yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

edit: kendini gazeteci olarak tanımlayan havuz medyası ve diğer ajanslar bu çocuğun tek haberini yapmadı, yapamadı.. konu ile alakalı euronews haberi

edit: yararı olur mu emin değilim ama konu ile ilgili change kampanyası şurada

ahmet burhan ataç, 8 yaşında kanser hastası.
    türkiye cumhuriyeti vatandaşı, hani şu en müslüman en vicdanlı en yardım sever kişinin iktidar olduğu ülkenin vatandaşı..

kendi ülkesinde kanser hastalarına verilen değerden ya da başka bir şeyden ötürü, bizi kıskanan almanya devletinin girişimleri sayesinde annesi ile vedalaşıp 8 yaşındaki çocuk tedavi için babaannesi ile almanya'ya gidiyor.
    annesi ile vedalaşıyor çünkü annesinin yurtdışı yasağı var, babası zaten uzun yıllardır cezaevinde. annesi "geleceğim oğlum" diyor ama gidemiyor.

esas mesele de bundan sonra başlıyor;
    anne özlemi, hasreti çeken ahmet yemeden içmeden kesiliyor. dayanılmaz ağrılar içinde anne diye sayıklıyor. tedavinin ilk aşamasını tamamlayıp annesinin yanına dönüyor. tedavisini yarım bırakıyor. çünkü motivasyonu kalmıyor, çünkü annesini çok özlüyor.
    8 yaşındaki bir çocuğun en zor anlarında annesi yanında olamıyor.

ahmete bu çığlığı attıran türkiye cumhuriyeti adalet bakanlığı anne zekiye ataç ın yurtdışı yasağını kaldırmıyor. anneyi çocuğun yanına göndermiyor.

şu çocuğun görüntülerdeki anne feryadını duyan vicdanlı müslüman adalet bakanlığı yetkilileri yatacak yeriniz yok..

şu çocuğun bu ağlamalarına kulağını tıkayan, gözünü kapatan suriyeli aşığı, ensar kardeşlerine her türlü kolaylığı sağlayan ak parti hükümeti, yatacak yeriniz yok.

insanlığınız da batsın, vicdanınız da.
  • of ki ne of. sabah sabah bir evlat sahibi olarak ağladığım durum. umarım en kısa zamanda bir çare bulunur bu aileye.
  • up up up lutfen. ulan takim spor va olunca uc gun gundemde tutuyorsunuz. en azindan up yazin gundemde kalsin be. o kadarlik yapin en azindan.
  • yavrumuza en içten dileklerimle geçmiş olsun diyerek başlayayım. bu yaşta bir çocuğun kanserle savaşmak zorunda olması, hele ki annesiz savaşmak zorunda olması gerçekten çok acı. yalnız başlığı açan arkadaştan ricam, babanın ismini doğru yazması. çünkü harun yahya ataç olarak aradığınızda bulamayabilirsiniz ama doğrusu olan harun reha ataç diye arattığınızda fetö soruşturmaları ile içeri alınan, telefonunda fetö örgütünün gizli mesajlaşmalarının yapıldığı uygulama bulunan ve yüksek cezalar alan kişilerden biri olduğunu görebilirsiniz. yazar çok fazla dile getiren medya aracı yok demiş ama var aslında, ama buraya yazmak istememiş olabileceğini de düşünüyorum çünkü bu medya kanallarının çoğu fetö sevici..

en büyük destekçilerinden biri hdp’li bir vekil, atilla taş’ın da “onu bırakın, beni içeri alın, oğlu görmek istiyor” gibi lafları var.. açıkçası çocuğa çok üzülsem de malesef aile bana hiç güven vermiyor.. kemik iliği kanserini tedavi edebilen çok iyi merkezler var türkiye’de. kemik iliği transplantasyon merkezleri de var. neden almanya’da tedavi edilmek (kemoterapi yazıyor, bunu yapan sayısız merkez var burada) zorunda olduğu hakkında detaylı bilgi verilebilirse daha yararlı olacağını düşünüyorum. arkasında farklı şeyler yoktur umarım, umarım bir çocuğu bu tarz şeylere alet etmiyorlardır.
  • simdi bu cocuk kanser diye babasi hapisten neden cikarilacakmis? bir tane mantikli sebep bulamiyorum. yok balyoz yok ergenekon gibi iftira davalarinda kac kisi hapiste hastalanip tedavi bile ettirilmedi, hatta hatirliyorum bi komutan ailesine bile gosterilmemisti ve vefat etmisti. bu feto denilen insanlar vicdansiz insanlardir. gozlerini kirpmadan kac milyon insanin hayatlariyla oynadilar. simdi kalkmis bunlari sanki hic suclari yokmus gibi, sirf cocugu hasta diye cikarilacakmis. yok oyle yagma. bu vicdansizlarin hicbir olayina uzulemiyorum, cunku her seyleri yalan olabiliyor. diger cocuklar insan degil miydi?
  • bir kere izledim ikincisine kalbim dayanmaz. bir an önce annesine kavuşmalı bu yavrucak.

up!
  • koca koca insanlar bu illetin verdiği acılara dayanamıyor. ikinci kez videoyu izlemeye benim kalbim dayanmıyor. sen o küçücük bedeninle nasıl dayanabiliyorsun.

siyasetiniz, insanlığınız,dünyanız batsın! insaf !!
  • bu cocuk kanseri atlatsa -ki insallah hemencecik atlatir- yalniz basina almanya'da gecirdigi o zor gunleri omru billah unutmaz. onulmaz yaralar birakir ruhunda. insan yavrusu anaya en bagimli turdur. bu haldeki cocugu anasindan ayiranin da iki yakasi bir araya gelmez.

bu ciglik duyulmak zorunda!
  • hukuk bir intikam aracı olmamalıdır. varsa bile babanın işlediği suçun cezasını çocuğu çekmemelidir. insanlığın binlerce yıldır yaşadığı tecrübe ile ulaştığı suçun şahsiliği gibi ilkeler rafa kaldırılmamalıdır. yani herşeyi en iyi biz biliriz kafasından kurtulunmalıdır. aile boyu suçlama gibi ilkelliklerden uzak durulmalıdır. anayasa'da olağanüstü hallerde bile korunması gerektiği belirtilen yaşama hakkına saygı duyulmalıdır. ahmet kardeşimiz almanya'da tedavi olurken annesi yanında olmalıdır. ağır hastalıkla yaptığı mücadele yetmezmiş gibi annesinden ayrı tedaviye gönderilme gibi insafsızlıklara daha fazla maruz kalmamalıdır. benim gözümde ağır hasta olan ülkenin yargı ve adalet sistemi de iyileşmeye bakmalıdır. bu gidiş, gidiş değildir. 8 yaşındaki çocuğa kin tutan bir düzenden kimseye hayır gelmez.