şükela:  tümü | bugün
  • ahmet insallah sağlığına kavuşur. peki anne almanyaya gittiğinde geri dönecek mi? tabi ki hayır. ahmet gelsin türkiye'de tedavi görsün türkiye kanser tedavisinde hiçde fena değil.
  • umarım tez zamanda sağlığına kavuşur. çocuğun anne diye inlemelerine yüreği olan evladı olan kimse dayanamaz. anne-babanın yapıp ettikleri için aile çocuk cezalandırılamaz. almanya ile konsolosluklar vasıtasıyla geri iade gibi protokol yapılıp çocuk sağlığına kavuşana kadar anneye gerekirse mühlet verilir. sonra iadesi istenir. bir kadın en fazla ne yapmış hangi suçu işlemiş olabilir ki bunca kısıtlamaya maruz bırakılıyor evladının canı ortadayken. cezaevlerinde tutuklu bulunan fetö olayları yüzünden annesi ile cezaevinde büyümek zorunda bırakılan yavruları hiç saymıyorum bile. sapıklar katiller tecavüzcüler hayvanlara işkence edenler ellerini kollarını sallayarak gezerken bir elektronik kelepçe ve ev hapsi ile takip edilebilecek ev hanımları yavrularıyla birlikte hapiste. çok acı! fetönün siyasi ayağına dokunulmazken, hocaefendi dedikleri zata methiyeler dizenler ortalıkta dink atarken masum ev hanımları üç beş sohbete gidip gün yapıp parasını hayır için kullandığında azılı terör örgütü üyesi oluyor. vicdan bunun neresinde?!? tutuklayın en azılıları başta bülent arınçlar ahmet davutoğlu o zamanıntüm siyasileri fetöyle fotoğraf çektirmek için sıraya girenleri... yok onlara dokunulmuyor. böyle suçu bile belli olmayan kadınlar ve çocukları mahkemeleri bile yapılmadan aylarca içeride tutuluyor.
  • söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil/
  • anne ve çocukları ayırmak hiç bir gerekçe ile vicdana sığmaz. böyle bir durumda ise hele ki kanser gibi bir hastalık varken daha hassas olmak lazım.

türkiye'de bir şeylerin ters gittiğine dair çok defa rastladığımız örneklerden birisi.
  • şifa diliyorum yavrucaga, tez zamanda iyileşir dilerim.
  • ahmet’in hikayesini bir süre önce twitter da okumuştum ve çok canım acımıştı çaresizliğine, masumluğuna . en kısa zamanda annesine ve sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum. konu bu masum yavrunun hayatı ilken olayı siyasetin kirli suyunda bulandırıp insanlara “ama suçlu” etiketi ile lanse etmeye çalışan herkesi de allah a havale ediyorum . elimizden başka bir şey gelmiyor bu nedenle “up”.
  • başlık gündem olamamış :(
  • gündemde tutulması gereken durum.
  • hakkinda yasal islem yapilmamis kisilerin pasaportlarina el konulmasi resmen hukuksuzluk, cok korkutucu. sozde ohal bitti ama uygulamalari devam ediyor. hadi ilk etapta yargilama sirasi gelsin diye hepsine yurt disi yasagi konuldu diyelim, artik kac sene gecti, bu saate kadar yargilanmadilarsa ne zaman yargilanacaklar (kaldi ki, yargilanip aklandigi halde pasaportunu cikaramayanlar var).

neyse, bu isin bir yuzu. isin oteki yuzu, bu cocugun alacagi tedavi turkiye'de verilmiyor mu? neden ille de almanya'da tedavi sart? ikinci olarak da, ilk entry'de alman hukumeti denmis. almanya ne zamandan beri turkiye'deki hasta cocuklari almanya'da tedavi ediyor? ne alaka?

cocuk umarim iyilesir. ve umarim acilari ailesi (ya da ailesinin parcasi oldugu grup) tarafindan show amacli kullanilmiyordur. burada hasta bir cocugun acilari uzerinden ajitasyon yapmak yerine, yapilan hukuksuzlugu tartisiyor olmaliydik. bu cocuk hasta olmasaydi bile, yasanan hukuksuzluk yeteri kadar urkutucu. ha bir de, bu cocugun (ya da baskalarinin) acisi, fetosculari masum yapmiyor.

tanim: hasta ve uzgun bir cocugun samimi cigligi.
  • https://twitter.com/…tatus/1228082664437174272?s=21

sunu izleyip hala vicdani sizlamayan varsa artik kelime bulamiyorum ifade edecek. lutfen kime ulasabilirseniz ulasin aranizda etkili yetkililer vardir. su cocugu kalan kanserle savasinda annesine kavusturun. bu kadar zalimlik olmaz.