• üst edit: gönderileri makina mühendisleri odası ve yıldız teknik üniversitesine gönderip şikayette bulunduk, sonucu bekleyeceğiz.

allah belamı versin şu insanları benim elime verin bir kaşık suda boğarım. o kadar sinirim bozuk, tam yatmaya gidicem bi instagrama bakayım dedim ve keşfette şöyle bir fotoğrafa denk geldim. altında gördüğüm yorumlar kanı beynime sıçrattı. şurada iki gram insanlığı kalmış hukukçular varsa bunlar hakkında suç duyurusunda bulunsunlar. bu kadar mı iğrençleştik biz ya bu kadar mı kötü olabilir insanlar. ulan(burada köpek demiştim, köpeğe hakaret olduğundan sildim) sen nasıl bir yaratıksın ya.

gönderi

yorum

yorum

yorum

yorum

yorum

rezil rüsva yorumların sahipleri

esmanur_ylmz

şu ikincinin nickini yazmaya yüreğim el vermedi ama bununda ayrıca ilgilenilmesi de lazım
    selaniklipicataturk

uplayan elleriniz dert, işlem yapacak kaleminiz zeval görmesin, gerekli her yere şikayette bulunalım

edit: profillerini kapatabilirler diye screenshootlar da ekledim

ikinci ss

edit2: @en son uctugumda 14 yasindaydim a teşekkürler, profil fotoğrafının büyüğünü almış

edit3: yorum yönderiden kaldırılmış ama ekran görüntüleri elimizde artık
  • sosyal medyanın berbatlığını tekrardan bize göstermiş yorumlardır.
    hayatında aynı ortamda bulunmayacağın, muhatap almayacağın insanlarla yüz göz etmesi benim açımdan sosyal medyanın en kötü yanı. böyle çapsızlara, hayatına müdahil olabilme fırsatı veriyor işte.
  • kızda empati kabiliyeti yok orası kesin, altı üstü bir insan demiş ama o insanın annesi ya da kendisi de olabileceği aklına bile gelmiyor.

ayrıca hanım kızımız 10 numara 5 yıldız bir kezban. profiline ilişkisi var yazıp üşenmemiş ilk buluşma tarihlerini de iliştirivermiş. o da yetmemiş son satıra da kezbanizmden özlü bir söz eklemiş, ne kadar da düşünceli canım benim :))
  • vicdansız ve hayasızdır net !

ama beddua edemeyiz allah aynısını başına versin diye. çünkü insanlık bunu gerektirmez.

şikayet etsen ne değişir bilemem ama sen onu değil de, şu zihniyeti şikayet et. insanlar ne ara bu kadar vicdansız oldu diye.

"kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz."
  • vicdansız, terbiyesiz, ahlaksız ve bencil olmayı gerektirir. hanım kızımızda da hepsi var gibi duruyor.
  • insanlıktan çıkmaktır. ama öyle bir özgürlükleri var sanıyorum gidip elleriyle öldürmedikleri sürece. yasal bir yaptırımı yok, maksimum kınama ve sosyal linç.

bir de insan sevmeyen insanlar var, alt tarafı insan diyen. gerçi en son kendine reptilian diyen biri demişti bunu. belki de bir şeytandır bunu yazan.

kendini insandan üstün gören herkes diyebilir alt tarafı bir insan gebersin gitsin diye. insanlar da bazen alt tarafı bir karınca alt tarafı bir kedi diyebiliyor.

bu konularda uygulanan yaptırımlar bence boş. eğitim ve algıları değiştirmek daha önemli. lincimi yerim ama diyeceğimi de derim, çeker vururum paşa paşa yatarım diyen kafalara sökmez yaptırımlar. kafaları değiştirmenin yolları aranmalı.
  • herkesin yorumunu kanaat önderiymiş gibi burada tartışmak durumunda değiliz.
    gerizekalı çok. ilgi çekmek için bu tür şeyleri yapan hıyarlar da çok.
    belki 4 5 kişi görmüş rahatsız olmuştu sayenizde binlerce kişi daha görüyor
  • iki adet yoz dimağlara sahip kimselerin instagram hesaplarından yaptığı aşağılık yorumlardır. bu dimağlara bir örnek vermek gerekirse:
    sovyetler’de ikinci dünya savaşındaki başarının ardından bir kahramanlık propagandası başlamıştır. öyle ki hiçbir sovyet sinema filminde stalingrad savaşı realist bir kurguyla tasvir edilmemiştir.
    karşımızda tek bir tip vardır: anavatanı için hayatını feda eden kızıl ordu askeri.
    nitekim alman’ların kazanacağına kesin gözüyle bakan azımsanmayacak sayıdaki subayların gizlice nazilere ettikleri yardımlara ve hatta kendi halklarına ettikleri işkencelere değinilmez.
    savaş nazilerce kaybedildiğinde zaten bu subaylar tekrar kızıl bayrağı onurla taşıdıklarını iddia etmiş ve tekrar sovyetler’e yanlamışlardır.

işte bu tür kimseler tabiri caizse hastalıklı-onursuz kimselerdir. bir idealleri-fikirleri olamayacak kader alçaktadırlar. o denli alçaktadırlar ki bir nazi onların yanında yüce olarak addedilebilir. güç kimim elindeyse onun tarafını tutan, sürekli taraf değiştiren ancak en derinlerinde yoz ve pislik zihniyetlerini taşıyan bu kimseler insanlığın kanseri olmuşlardır öteden beri.

yukarıda bir yazarın da değindiği gibi bu kimseler hep vardı. lakin internet denilen mecra, bu tür kimselere hiçbir zaman hak etmedikleri özgürlüğü bahşettiğinden beri, kendileri bir kanser hücresi misali yayılmaya başladılar topluma.

bundandır ki instagram adı selaniklipicatatürk olan zatın nicki elbette ki kendi zihniyeti iktidarını kaybettiğinde değişecek, ancak içindeki yoz benlik hep baki kalacak. bundandır ki siyasi damgalamazlar yersizdir. bu kimselerin bırak politikayı, konuşmayı bildikleri fikri dahi gülünçtür, politika sadece arkasına saklanabilecekleri bir araçtır onlar için.

tüm bu sebeplerden ötürü, bu tür kimseleri “troll” benzeri yaftalarda damgalandırıp, sözlerine itibar etmemek yanlış bir tutumdur. hukuki yollarla mücadele edilemiyorsa şayet kendileri günah keçisi ilan edilmeli ve sosyal mecralarda üzerlerine gidilmelidir.

hanımefendi “ölsün, umurumda değil” diye düşünebilir elbette. ancak bunu o hastaya söyleyecek cesareti kendinde bulamaması gerekir!
    nasıl ki anıtkabir’de paşa’ya hakaret eden kız büyük bir lince maruz kaldı ve bu herkese bir ders oldu. aynı linçin diğer hastalıklı kimselere de uygulanması elzemdir.

son söz: unutmayın: politika bu insanlar için sadece arkasına saklanacakları bir araçtır. bugün adı ...atatürk olan hesabın yıllar sonra adının ...bilmemne olmayacağını kimse garanti edemez. diğer kız hesabı, politik bir realitenin arkasına saklanmadan kusmuştur nefretini, o kadar. ikisinin de geldiği yer aynıdır. bu kimseler, kendisini aydın olarak addeden memleketim liberallerinin hakir gördüğü sarı çizmeli mehmet ağalarla karıştırılmamalıdır. mehmet ağa sadece cahil kalmıştır. özünde bir nefrete sahip olduğu düşünülemez. ancak kendilerini mehmet ağalar grubuna dahilmiş gibi gösteren bu tür kimseler var oluşlarının derinliklerinde kötü kimselerdir. yozdurlar, yobazdırlar. ayrım yapmadan, acımadan bu tür kimselerin üzerlerine gidilmelidir. bu yüzden up, up, up!!!
  • ateş düştüğü yeri yakar çevremde kanserden ve diğer hastalıklardan vefat eden çoğaldı gerçekten çok zor hasta için ailesi için kanserin en büyük ilaçı moraldir .
    ama maalesef çevremizde böyle insan kılığına bürünmüş çok yaratık var ve insanlar gittikçe vahşileşiyor insan gerçekten hayret ediyor .
hesabın var mı? giriş yap