• ekşi bana böyle bir şey yok diyor ama var işte. ne isim vereceğim ne mekan. öğretim görevlisi doktor öğrencileri yanına alarak kemoterapi gören kardeşimizin yanına geliyor, dalga geçer bir üslupla sen iyileşemezsin iyi bile dayandın diyor. bunu da kardeşimiz odada yalnızken söylüyor. ardından kardeşim o kadar öğrenci içerisinde hüngür hüngür ağlamaya başlıyor. bu nedir allah aşkına ya gerçekten bu nedir? bir kanser hastasına böyle bir söz kullanılır mı? hakkınız mı kardeşim gerçekten hakkınız mı?

edit:arkadaşlar çok mesaj geliyor yer ve kişi paylaş diye. kardeşim olayın büyümesini istemediği için isim ve mekan paylaşmadım. onun kararına saygı duymak zorundayım. dayanamadığım için yazdım buraya.
    edit2: ayriyeten arkadaşlar doktor düşmanı filan değilim, ailemde doktorlar da var.
  • dangalağın önde gideni olan doktordur.
  • bu doktorlara hasta psikolojisi hakkında ders falan vermiyorlar mı? yani doktorluk sadece anatomi, biyoloji vs üzerine mi kurulu? emin olun bazı hisler hastalıktan daha çabuk öldürüyor insanları.

edit:imla
  • kesinlikle eğitilmezdir.
  • ön edit, olum yeter bana yazmayın lan, her beyinsizle tek tek ilgilenip eğitemem, uşağınız yok. katılmıyorsan görüşüme bas eksiyi siktir git. bana ne anlatıyosun, banane benim yazdığım hakkında ne düşündüğünden. sözlük lan bu, varsa fikrin gir başlığa. tek tek seninle farklı düşünen herkesi ikna etmeye niye çalışıyorsun. napıcaksın milyarlarca insanı ikna edip sen olmalarını mı sağlayacaksın. kapattırıcaksınız amk bana özel mesajı.

edit sonu.

suratimiza yalan soylensin istiyoruz hep, hicbir sey moralimizi bozmasin.

durumu bilmiyorum belki patavatsizliktir, belki de doktora gorusu sorulmustur.

eger gorusu hastanin olecegiyse bunu boyle okuz gibi soylemeli zaten.

gercek seni uc gun agir depresyona sokar ama olecegin fikrini kabul etmene yardimci da olur. yalan seni aylar boyunca her gun oldurur.
  • doktor olmayı haketmemiş insan. umut en iyi ilaçtır. kendisini değiştirmesi ve geliştirmesi dileğimle.
  • tanım: babasının "sen doktor olursun ama adam olamazsın." dediği, beddua almış kişidir.
  • kanser hastası enişteme sen daha ölmedin mi diyen bir doktor vardı.
  • kanser hastasi olsam ve iyilesemeyecek olsam ben de gercekleri duymayi isterim ve gercegi hak ederim.

soyleme tarzi belki sorunlu olabilir. ama kaba da olsa kandirmadigi icin hastayi doktora kizamadim ben.
  • sanırım bu ülkede iki şey aynı anda bi kişide olamıyor;

yetkinlik ve insanlık.
hesabın var mı? giriş yap