şükela:  tümü | bugün
 • 2004 yılında yakalandığım kanseri yendim.

  bir aksam yemek yerken sofrada ağızdan ve burundan aniden kan gelmesiyle şişli etfal eğitim ve araştırma hastanesine yatırılmam sonucu ile kanser teşhisi konulmuştu.

  yaklaşık 2 sene kadar hastanede yattım ara ara eve gönderdikleride oldu ama tedavi zamanlarım benim için çok zor geçmişti

  aradan zaman geçtikten sonra ayakda tedavi görmeye başladım ve ufak ufak atlattım :)

  ilaç aldığım zaman vucudum tedaviye yanıt vermıyordu ama o son seans herşeyi değiştirdi aksi halde olsaydı şuan aranızda olmucaktım.

  aradan tam 14 sene geçti.

  bir rica üzerine ekşisözlüğe konuyu taşıdım ,arkadaşımızın tedavi sürecindeki çekindiği fotoğrafları ve son halini aşağıdaki linkte bulabilirsiniz

  arkadaşımızın instagram adresi için link

  donanım haberdeki konu
  link
 • kanserden babasını kaybetmiş birine, gecenin bir yarısı mutluluk veren başlık.

  çok yaşa !

  keşke daha detaylı bilgi verilseydi. nasıl bir süreçten geçtiğini, kanser türünü ve tedavi yöntemi için bir edit bekliyoruz.
 • allah kimseye sağlıkla ilgili dert vermesin.
 • neden bu kadar az dikkate alındığını anlamadığım başlık. herkese umut olması dileği ile, yukarı.
 • annem de keza 65 yaşında kanseri yendi.
  kemo, radyoterapi vs. .
  kadın daha bir olumlu bakan, kart borcu şu buna bu kadar takılmayan daha cool biri oldu. şimdi kızıma, torununa bakıyor.

  bu ülke bizi fena daraltıyor. maddi manevi açmaz içindeyiz birçoğumuz. fakat hasta olmadan da anlamak gerekiyor.

  çok geçmiş olsun güzel kardeşim.
  besinimiz ilacımız olsun.
  iyi şeyler yiyip içelim. fazla stres yapmayalım.
 • dunyada guzel seyler de oluyor.
  cok mutlu eden havadıstır.
  allah bı daha yasatmasın.
  yuzunuz hep ısıga ve saglıga donuk olsun.

  hep soylerım. olecegıne kesın gozle bakılan hasta bıle mucızevı sekılde ıyılesebılıyor.
  hep mucadeleye devam. hep umut var. hep.
 • radyoterapi gorselinden anladığıma göre sanırım nazofarenks ca. esimde 18inde yakalanmis. şu an 34 yasinda, maşallah deyin.
  bazen sorarim. ailesinde kanser geçmişi yok, kötü alışkanlıkları yok neden oldu sence diye. çok sıkılmıştım o ara der. anne baba ayri, babadan hayır yok aileyi gecindirmek için küçük yaşlarda çalışmak zorundaymis bir de üniversite isi çıkmış o ara. kazanmış ama nasıl giderim, nasıl okurum filan diye.
  neyse demem o ki stres hayatınızda yer etmesin. sokmayın onu hayatınıza. eşimden öğrendiğim en önemli şeydir benim için. ilk evlendigimiz dönemlerde benim üç buçuk attığım şeyleri umursamazdi, bazı şeylerde ne kadar sorumsuz olduğunu düşünür anlayamazdim, sinirden küplere bindirirdi beni. zaman icin de anladım onu. gelecek planlari, maddi kaygilar, elalem ne der yapmaciklari. hiç bir şeye değmez bu hayat. hiç bir şeyin de önemi yok ailenden ve sağlığından başka. bugün beş parasız, culsuz kalsak derim bazen kalalım nolur der :) gerçekten öyle. ölümü bilmek başka bir şey ışte. o yüzden takmayin hiç bir şeyi sağlığınıza zeval gelmesin.
 • allah bir daha vermesin, sağlıklı, mutlu yaşa. babasını kanserden kaybetmiş ve annesi kanserin pençesinde olan biri için umut verici bir haber. darısı tüm hastalara..
 • kanser hastalığı ve tedavisi sürecinde, bağışıklı güçlendirmek çok önemli. bedeni sağlıklı tutmak yanında ruhsal bakımdan da pozitif olmak , bağışıklığı güçlendiriyor.
  kanser tedavisi zor, ancak mümkün bir hastalık. geçmiş olsun diyorum kendisine.
 • ahh nee güzel haber. bizlere de cevap vermiş bu kardeşimiz... sevgilerimi yolluyorum.

  dilerim bütün hastalar sağlıklarına kavuşur ve bir daha sağlık sıkıntısı çekmezler.