şükela:  tümü | bugün
  • aids'in tedavisi de bulunmuştur. açıklanmamasının sebebi de ilaç tekellerinin aids'i tedavi edecek ilaçtan kazanacakları paranın aids'in yavaşlatılması için kullanılan ilaçların satışından elde edilen paradan daha düşük olmasıymış. cümleyi çok güzel toparlayamadım sanırım. başka işlerim var şu anda, ondan sanırım. düşün bir de bunlara inananlar var.
  • komik değil mi; eğleniyoruz filan.

1) kanser dediğimiz şey bir hastalıklar toplamı. birisi "kanser oldum" dediğinde neden bahsettiğini anlamak pek mümkün değil aslen bu açıdan. bir tümör, bir kapanmayan yara, bir kendini tedavi edemeyen kanserli doku söz konusu ve bu sıçrayıp yayılan bir olgu.

2) tüm kan değişiminden kök hücre tedavisine, üretilmiş organ naklinden organların yapaylarıyla değiştirilmesi, thc'nin kanser tedavisinde kullanılmasından bazı alternatif tıp yöntemlerinin pek o kadar alternatif olmayabileceğine kadar pek çok bulgu var ortada ve evet gerçekten de bunların bir kısmı ilaç devlerinin takvimine bakıyor.

3) yakınını kanserden kaybetmiş bir insan, zamansal ve maddi anlamda ciddi bir süreçten geçmiş, bir insanın gözünün önünde erimesini seyretmek zorunda kalmış, oldukça acı çekmiş/çekmekte olan bir insandır ve bu konuları bilgi/kültür seviyesine istinaden az ya da çok araştırmış, eriştiği bilgilerden tiksinmiş ve sinirli bir insandır.

sonuç olarak, hangi kanserin tedavisi ne kadar bulunmuş bilmek güç ama bazı majör kanser türlerinde hızla gündeme girmekte olan, kısa zamanda gündeme gelecek ve hızla gelişen kanser tedavi yöntemlerinin yanında çok daha da etkili araçlar gelişeceği aşikarken, bu insanlara pek ilişmeyin derim.

birinin ağzını gözünü kırmaya ihtiyacım var mesela benim. karşımda birisi kanser hastalığı ile troll sohbeti yapıyor olsa da şu 2 senenin acısını suratında çıkarsam ve o da estetik cerrahi yöntemlerini araştırmak zorunda kalsa isterim.

düşün ki, ben bir şiddet karşıtıyım.
  • muhtemeldir. komplo teorisi denip geçilmemelidir.

söz konusu olan, 2011 yılı itibarıyla toplam pazar hacmi 1 trilyon dolara yaklaşmış bir sektör ve büyüme hızı çok yüksek. karşılaştırma açısından söylüyorum, aynı yıl türkiye'nin gayri safi milli hasılası 770 milyar dolar civarında hesaplanmış. bu rakam türkiye'yi dünyanın en büyük 18 inci ekonomisi yapıyor.

dünyada yapılan toplam ar-ge harcamasının %15'i bu sektörde gerçekleşiyor. yazılım ve bilgisayar sektöründe oran %10.

ilaç satışından elde edilen toplam gelirin aşağı yukarı %10'u kanser tedavisinde kullanılan ilaçlardan elde ediliyor.

kanser tedavisi aslında bulunmuş mu bilmiyorum. eğer bulunduysa, ortalıkta hayal bile edemeyeceğimiz büyüklükte para dönerken, "açıklanmaması" ihtimali "açıklanması" ihtimalinden daha yüksektir.

http://tinyurl.com/oh5nzkp
    http://tinyurl.com/o443q7x
  • fetullah gülen tarafından da aslında güçlerimizi birleştirsek buna çare bulabiliriz şeklinde dile getirilmişti bu.

(bkz: power rangers)
  • universite son siniftayken, bizimle ders alan bir yuksek lisans ogrencisi vardi, capa'da kanserin tedavisini bulmuslar ama abdi ibrahim baski yapiyormus yasakliyormus diye derste ciddi ciddi anlatiyordu (ders de kanser dersi), genetik yuksek lisansi yapan bu kiz. kizim salak misin diyemeyen tatli hocamiz da hmm dogrudur diyip gecistirmisti, ki bence salak misin dese daha faydali olabilirdi.

insanlar bayiliyor komplo teorilerine. kanserin tedavisinin bulunmus olmasi ilac firmasini zora sokmaz aksine her kanser icin asi gelistirildigini varsayalim, bunun patentini elinde tutan ilac firmalarinin karini ve prestijini dusunun. kaldi ki asi ve immun terapi hali hazirda bazi kanserlere kesin cozum. bosuna deli gibi arastirma yapmiyor bu firmalar, tedavi bulup para kazanacaklar.