şükela:  tümü | bugün
 • 2000 yılında i.ü. cerrahpaşa tıp fakültesi çocuk sağlığı ve hastalıkları hematoloji ve onkoloji servisi’nde çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kurulan vakıftır.

  birçok vakıf gibi gerçekten gönüllü insanların çabalarıyla ayakta duruyor. yeni bir poliklinik yapımı için proje başlatmışlar, daha çok çocuk bu imkandan yararlanabilsin diye

  http://www.kanserlicocuklaraumut.org/
 • web sayfasını incelediğmde trombosit veremediğimden, ve kanser denen illetin nasıl bir şey olduğunu iyi bildiğimden içimi dağlamış olan oluşum.
  elimizde ne var ise yardım adına yapılabilecek, esirgememeyi hatırlatan umut aşısı...
 • yaptığı son organizasyon ile gönülleri fethetmiştir.

  "istanbul üniversitesi cerrahpaşa tıp fakültesi çocuk hematoloji – onkoloji servisinde yatan, yaşı 3 ve 17 arasındaki çocukların, kanserli çocuklara umut vakfı (kacuv) rehberliğinde yaptığı sanatsal çalışmalar cerrahpaşa tıp fakültesi tıp tarihi müzesi’nde sergilendi. 2 mart’ta başlayan ve 31 mart’ta tamamlanması planlanan sergi, çocukların yaptığı tüm resimlerin satılması nedeniyle 15 mart’ta sone erdi."

  [detay] http://bit.ly/b0sn1h
 • faturalı hatlardan 5686'ya boş sms gönderilerek aile evi kampanyasına 5 tl. katkıda bulunulabileceğini web sitesinden duyuran vakıftır.

  --- spoiler ---

  avea, turkcell ve vodafone hatlı telefon numaralarınızdan 5686’ya göndereceğiniz boş mesajla, siz de “aile evi”ne katkıda bulunabilirsiniz…
  (ücreti: 5 ytl + 2 sms. uygulama sadece faturalı hatlar için geçerlidir.)

  --- spoiler ---

  http://www.kanserlicocuklaraumut.org/

  not: şimdi insanları kışkırtıp mesajları engellemek istemiyorum; ama bu 3 operatör, bağış rakamının üzerine +2 sms bedelini nasıl bir ruh haliyle talep etmiştir; anlamak mümkün değil!... tabi bağış(bu sözcüğü sevmiyorum ama) yapmak isteyenler için 2 sms'in bir değeri olmaz. fakat yine de hiç şık durmamıştır.

  ayrıca tedavi gören her bir çocuğa tüm kalbimle sağlık diliyorum. umarım 2010 yılının tıp emekçileri çok yakında bu soruna bir çare bulacak ve her biriniz bu durumu aşıp, hayata daha sorunsuz devam edebileceksiniz. o yüzden lütfen direnmekten hiç vazgeçmeyin, her gülümseyişinizde 1 hücrenizin yenilendiğini düşünerek yaşayın!..
 • "nerede yaşam varsa, orada umut vardır."

  bugün dünya çocukluk çağı kanser günü. 5686'ya boş mesaj atarak kaçuv'a (kanserli çocuklara umut vakfı) 5tl bağışta bulunabiliriz.

  yardımlarınızı lütfen esirgemeyiniz.

  edit: iphone kullanıcıları, boş mesaj gönderemeyen sevgili telefonlarımızla bağış yapmak isterseniz bir adet boşluk karakterine tıklamanız yeterli olacaktır. diğer işletim sistemlerinde böyle bir durum varsa ki bir apple kullanıcısı olarak olacağını düşünmüyorum, mesaj yoluyla ulaşırlarsa buraya yazabilirim.
 • kanserli çocuklara yardımın dışında istanbul dışından gelen hastaların ailelerine de yardım etmeye çalışan vakıftır.

  idestek olmak için onlara yakın olmak isteyen ama maddi olarak zorlanan aileler için cerrahpaşa hastanesine yakın bir sokakta küçük şirin bir evin inşaatını bitirip sınırlı sayıda aile için hizmete açtılar.

  çok fazla tanıtımı yapılamadığı için yıllardır kendi yağıyla kavrulup ufak adımlarla ilerlemek zorunda kalan her gönüllü vakıf gibi hala eksikler var. para yardımı olmasa bile en azından daha fazla kişiye ulaşabilmek için tanıtımda yardımcı olunabilir, doktorların izni altında çocuklarla vakit geçirerek psikolojik destek olunabilir, hatta aile evinde kalan aileler için götürülen yemekler bile onları mutlu etmeye yeter.

  gönüllü formu

  sadece biraz duyarlılık...
 • kurban bayramı kampanyasıyla tanıdığım ve takdirimi kazanmış vakıf. lösev'in aksine hayvan kanıyla iyilik(!?) yapma ve şiddet kültürüyle uzlaşma derdinde olmaması çok hoşuma gitti. insan için uğraşmak hayvanların yaşam hakkına göz dikmemizi gerektirmediği gibi haklı da çıkarmıyor. bu doğrultuda devam etmelerini dilerim.

  https://www.facebook.com/kacuv

  http://www.kacuvumutdukkani.org/ (çok şirin tasarımlı ürünler satıyorlar.)
 • (bkz: #56014199)
 • artık adım adım bünyesinde koşarak desteklenebilecek ve desteklenmesi gereken güzel dernek.