şükela:  tümü | bugün
 • türkiye’de her yıl 3.000 çocuğa kanser teşhisi konuluyor. tedavi uzun ve zorlu bir süreçten oluşuyor. aile evi, türkiye’nin farklı bölgelerinden tedavi için istanbul’a gelen ancak maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocuklar ve ailelerine tedavi boyunca konaklama, gıda ve psiko-sosyal destek hizmetleri sunuyor.

  kanser tedavisi gören bir çocuğumuz ve ailesinin aile evi’ndeki 1 aylık konaklama, gıda, giyim, temizlik, psikolojik destek, eğitim ve etkinlik bedeli 895 tl'dir.

  bu yıl kaptankanca olarak kaçuv adına koşup bağış topluyorum, bağış yapmak isteyenler olursa bilgilerimi mesaj yoluyla paylaşır ve çok sevinirim.

  kaptankanca
 • kanserli çocuklara umut vakfı, 2012 mart ayında düzenlendiği kampanyalarla ve istanbul valiliğinin destekleri aile evi’nin inşaatını tamamladı.

  aile evi, çocuklarının tedavisi için şehir dışından istanbul’a gelen ekonomik olarak dezavantajlı ailelere ücretsiz olarak konaklama, gıda, temizlik, sosyal alanlar, mutfak ve kısmi giyim ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet veren bir merkezdir.

  tedavisi devam etmekte olan hasta çocukların aileleri ile birlikte konaklama imkânı bulduğu aile evi bağışçı destekleri ile tamamlanmıştır.

  aile evi 2 adet tek kişilik, 12 adet çift kişilik odaları ile 14 odadan oluşmaktadır.

  kaynak

  bağış yapmak isteyenler bana mesaj atarsa sevinirim.