şükela:  tümü | bugün
  • yani; orkestrada kanun çalan kişi.
  • yönetmenliğini nazmi özer'in yaptığı başrollerinde ayhan ışık, salih güney, seyyal taner ver kazım kartal'ın oynadığı bir türk filmi.1972 yılında çekilmiştir.
  • bi sahnesinde kocasını aldatırken iş üstünde yakalanan kadın , dostuyla birleşerek kocasını öldürmeye kalkar. kahramanımız cüneyt arkın olay mahaline yetişerek kadının kocasını kurtatır, dostunu da 2.80 yere uzatır. sonra kadın, cüneyt abimize iş atar :

+ ilk görüşte senin ne kadar güçlü olduğunu anlamıştım.
    - ilk görüşte ben de senin ne kadar orospu olduğunu anlamıştım
  • uygun bir karşılık yasar olabilir. kendime özgü bir sözlükçe kullandığım göz önünde bulundurulursa yasar sözcüğüne de alışabilirsiniz belki.

yaşar değil lan yasar. yasaman mı deseydim yani.
  • --- spoiler ---
    simdi bi abla var, sanirim birilerinin metresi. olmayabilir de. neyse bu boyle cuneyt abimize 'beni dov' diyo, gomlegini yirtiyo falan. cuneyt abi avukat. babasi kaptandi, az once oldu ama. cunku bi eroinmanin babasi oldurttu onu. adam cok zengin zaten her istedigini yapiyor. bu kodaman amca bi fotograflarin pesinde, sanirim dugum noktasi o fotograflar. aslina bakarsan kim kimi niye dovuyo, niye seviyo, oldurme amaci ne; hic bi bok anlamadim. kafayi guzel yapiyo ama. izlenebilir.

edit: ayrica 6 pompali tufeklinin,yarim metreden adam vuramadiklarini da bu filmde izleyebilirsiniz. bilgilendirici. halloween muzigi de cabasi.

--- spoiler ---
  • başrolde cüneyt arkını görebileceğimiz 1985 yapımı yeşilçam filmidir.
  • diğer ismi ölüm yolcuları olan, 72 yapımı türk western filmi.