*

şükela:  tümü | bugün
 • bir zamanlar tv nin henüz tek kanal ama renkli olduğu sıralarda ekrana çıkardı.altı yedi yaşlarında bir kızcağızdı ve tahminimce haberlerden önce çıkıp beş altı dakika falan kanun çalardı.hatta parçanın bir yerlerinde tellerin bir yerlerinde bir şeyleri böyle açıp kapatırdı biz de çıkan tık tık seslerini duyardık.vardı böyle atraksiyonları.evet.
 • şimdi bu kişi de büyümüş, hayran kitlesi edinmiş ise belki sözlüğü okuyup, hakkında yazılanları beğenmeyip tebasına emirler yağdıracak, "git bul onları ve kellelerini getir bana, kanun çaldığım şu adını bilmediğim aletle derilerini yüzeceğim, mezarlarına tüküreceğim" (oha) falan diyecektir, bilemeyiz. öyle bir hareketlenme olur ise kanuncu küçük kız nick'iyle sözlüğe gelmesini tavsiye ediyorum, üstelik kibritçi kız havası verdiğinden sempati de toplayabilir, bir lego karakteri imajından daha sağlam, en azından hans christian andersen patentli ve klasik.
 • aile buyuklerinin her nedense giptayla izledigi, bana da neseyle ornek gosterdikleri kucuk kızdi bu. her tv'ye cikisinda "aaaa, oooo, kiza bak, iste yetenek, bu yasta, pes valla" tepkilerini gosteren ebeveynlerim yuzunden sever gibi gorunmeme ragmen nefret ederdim ondan, kiskanirdim.
 • her nedense o zamanlar hep kamil sönmez'in kızı olduğunu düşünürdüm.bacak kadar boyuyla(aslında boyu çok önemsiz bir detay zira oturarak çalıyor)deliler gibi kanun çalan ve o yaşta televizyona çıkan her çocuğa karşı duyduğum kıskançlığın had safhaya çıkmasına sebep olan kız.
 • kepce kulakli bir insandi kendisi, arada kameraya kacamak bakislar atardi, kocaman gozleri vardi. sonra duyduk pavyonlara dusmus, eroin muptelasi olmus. bir kusagin hayal kirikligini, yenilmisligini simgelestirircesine...
  umarim aci bir sakadir duyduklarim, yerini yurdunu bilen biri ciksa, "iyidir, bir subayla evlendi, sadece kocasina caliyor simdi, arada dost meclislerinde bir de " dese, yuregime su serpse.
 • zamanında kendimi mal gibi hissetmeme sebep olmuş kanun çalan hatun..derdim ki "ulan kız benle yaşıt hemen hemen bak televizyonlarda çatır çatır kanun çalıyor sen daha okuma yazma öğrenicem diye uğraş...."
 • blokflut metodunun kapagindaki flut calan kizin akrabasidir derler..
  soy agacini incelemedim, bilmiyorum.. kanunu da akortsuzdu ..
 • bir zamanlar trt de akşam haberleri başlamadan, ekran mavileşip de saniye hızlıca sekizi vurmadan evvel bir kaç dakika kanun çalan kız. o ne ciddiyetti, o ne asaletti. bir yanım gıpta etti bir yanım kıskandı onu hep. mutlaka beklerdim her akşam çıkmasını.
 • bir kuşağı zehirlemiş anlaşılan bu velet; ben de "kıskançlık" denen duyguyu ilk bu kız sayesinde ciddi ciddi hissettiğimi hatırlıyorum. tv'de her göründüğünde kapının önüne oturur, ekrana hayranlıkla bakan annemi babamı almanya'ya gitmekle tehdit ederdim. niye almanya'yı seçmişim, orası meçhul.
 • "bakmayın küçüük yaşımaaa" diye bir şarkı söyler idi bu kızcağız.