şükela:  tümü | bugün
 • bir süleyman soylu beyanatı. oha.
 • ulkeyi ve insanini alenen kendi mallari olarak goruyorlar ve millet de buna bir tepki vermiyor. nasi bi kabusa dustuk arkadas.

  seyahat hakkinin alenen keyfi olarak kisitlanabildigini gosteren beyan. yargilama yok, sucun ne oldugu belirsiz bu kadari en dandik afrika ulkesinde bile yoktur sanirim.
 • insan hakları hukukuna ve anayasaya aykırıdır. bunu böyle bilmek için de ileri seviye hukukçu, avukat olmaya filan gerek yok.
 • (bkz: kuzey kore)
 • kuzey koreyi bu konuda rol model olarak almalıyız diye devam ettirilmiş olması muhtemel beyan.
 • idari tedbiri kanun zanneden içişleri bakanı sözü.
  (bkz: khk)
  (bkz: kanun)
 • sırf bu şarlatanlık sebep gösterilerek bile isviçre'ye iltica edebilir, alp dağlarına karşı bir elinizde kahve bir elinizde toblerone ile geçmiş "türkiye yaşam hapsi" günlerinize sövebilirsiniz..
 • ihraç edilenler başlıkta yazmaya başlamış.
 • kanun hükmünde kararnamelerle temel hak ve hürriyetler kısıtlanamaz. anaysanın 13. maddesinde yalnızca kanun ile sınırlanılacağı belirtilmiş. açıkça anayasaya aykırıdır. hatta link vereyim. burada khk'ların konu yönünden sınırlandırılmasından bahsetmiş kemal gözler.

  ama anayasayı sallamadıkları için böyle demesi normal. güvendiği bir şey var sayın bakanın anayasaya aykırılığı çok rahat bir şekilde dillendirip doğruymuş gibi anlattığına göre. çünkü anayasanın yerleşme ve seyahat hürriyeti ile ilgili 23. maddesinin hepsini yazayım :

  "madde 23- herkes, yerleşme ve seyahat hürriyetine sahiptir.
  yerleşme hürriyeti, suç işlenmesini önlemek, sosyal ve ekonomik gelişmeyi sağlamak, sağlıklı ve düzenli kentleşmeyi gerçekleştirmek ve kamu mallarını korumak;
  seyahat hürriyeti, suç soruşturma ve kovuşturması sebebiyle ve suç işlenmesini önlemek;
  amaçlarıyla kanunla sınırlanabilir.
  (değişik: 3/10/2001-4709/8 md.; 12/9/2010-5982/3 md.) vatandaşın yurt dışına çıkma hürriyeti, ancak suç soruşturması veya kovuşturması sebebiyle hâkim kararına bağlı olarak sınırlanabilir.
  vatandaş sınır dışı edilemez ve yurda girme hakkından yoksun bırakılamaz."

  bakın kanun diyor. khk demiyor ve yurtdışı için mahkeme kararının gerekliliğini öngörüyor açıkça. yani mahkemede beraat etmiş birini anayasaya aykırı bir şekilde türkiye'de tutmuş oluyorsunuz. eğer ben yanılıyorsam dayanaklarını da yeşillendirin lütfen çünkü benim aldığım eğitim bundan başka bir ihtimalin olmadığı yönünde. kılıfına uydurulma ihtimali olduğunu dahi düşünmüyorum. yapılan açıkça hak ihlalidir.
 • kanun ile ihraç edilene mesleğini özel kamu farketmeksizin yaptırmıyorsunuz. bari pazarda limon satayım, çoluğum çocuğum aç kalmasın diyor, sattırmıyorsunuz. burada bizi yaşatmayacaklar bari yurt dışına gidip göçmen olalım diyor, o zaman da pasaport vermiyorsunuz.

  sizinle aynı hataya düşen bu insanlar ne yapsın, hırsızlık mı yapsın, dolandırıcı mı olsun, katil mi olsun yoksa açlıktan ölsün mü?

  hem suçun şahsiliği ne olacak? çoluğunun çocuğunun ne günahı var? sizinkinin onlarca gemisi ve vakfı varken bu çocukların günahı ne?

  yazık değil mi bu insanlara? sözde dini bütün adamlarsınız, yarın bir gün bu yediğiniz kul hakları size misli ile dönmeyecek mi sanıyorsunuz?