şükela:  tümü | bugün
  • eskiden üzerinde normal toz şeker serpiştirilmişi vardı bunların. çocuk mu kandırıyorlar diye düşündürten pastillerdi
  • bir kolonya markasi.
  • kansuk laboratuarının ürettiği ilaçların markası.

kanzuk pastil'i var. dışındaki toz şeker bitince boğazımızı yakardı biz de atardık.
    gliserinli kanzuk diye de fitili var(mış) görmedim, duymadım, yerleştirmedim.
    elazığ havalimanında kolonyasını gördüm ve aldım.
  • yeni bir suser.
  • insan sumugunun recycle edilmesi ile uretildigi izlenimini veren renge sahip, toz sekeri ile kamufle edilmis, nostaljik, teneke bir kutusu olan pastil niyetine emilen seker..
  • eski japon dovus sanatlarinda savulun bre melunlar manasina gelen nida*

orn.
    - yomotuva katai sukua mai, kumungu
    - odo! kanzuk!!
  • önce fakülteden*, sınıf arkadaşım iken, enstitüde*de karşıma çıkan ve en son olarak bugün haberci tanrıça hermes'ten* (aslında hermes tanrıydı ama bu çağda tanrıçaymış:) ) aldığım selamı ile sözlük yazarı da olduğunu öğrendiğim ve bundan çok memnun olduğum bir dost.
  • sabah sabah neredeyse benim bile unutuğum bir anımı* hafızamın tozlu raflarından çıkarıp hatırlamamı sağlayan ve yüzüme nostaljik bir gülümseme yerleştiren kişi.
  • kanzuk aslinda ailenin soyadidir, osmanlidaki ilk eczacilardandirlar, mezarlari da ferikoy katolik mezarligindadir.
  • hafıften nostalji ruzgarlarının esmesıne sebep olan pastıl.
    (bkz: mabel)
    (bkz: leblebı tozu)
    (bkz: kız kacıran)
    (bkz: turbo)
    (bkz: tuf tuf)
    (bkz: meybuz)
    (bkz: commodore 64)
    (bkz: hey gıdı hey)