aynı isimde "kanzuk" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
2746 entry daha
  • son girdiği entry ile takdirimi kazanmış ve sözlük adına teşekkürlerimi ilettiğim yazar.
    (#108563838)

umarım verdiğin sözleri yaparsın, bunun dönüşünü eskisinden daha kaliteli bir platform olarak geri alacaksın.
    ekşi sözlük'ü nefret söylemlerinden, ırkçılardan, cinsiyetçilerden hep beraber temizleyeceğiz.

edit: sadece 3. maddede biraz kafam karıştı, neticede insanlar beğenmediği bir fikre ve yazara sırf muhalif oldukları için örgütlenip karmayı düşürebilir bu da bir anlamda özgürleştirmek isterken daha kötü yerlere götürüp sansüre sebep olabilir.
    bu maddenin biraz daha detaylandırılıp tartışılması sözlük ruhuna daha çok yakışacaktır. neticede nefret söylemi, ırkçılık, hakaret vs gibi içerik içermeyen entrylerin çok sesli bir platform olan ekşi sözlükte kendisine yer bulması gerektiğini düşünüyorum.

edit 2 : 3. madde ile alakalı endişemi sevgili kanzuk’a ilettim ve kendisi ekşi sözlük’ün asla çoğunlukçu bir yer olmasına izin vermeyeceklerini söyledi,teşekkür ederim
    muhtemelen kendisi detaylarını paylaşır ve sansür meselesinin önüne geçer. onun dışında yayınladığı tüm maddeler sözlüğü bir üst seviyeye çekecektir bundan kuşkum yok. bu konuda artık endişelenmemize gerek de yok.
  • (bkz: ekşi sözlük'e ileri demokrasinin gelmesi)
    (bkz: kanzuk'a açık mektup)

yazarların oylamalarına göre karma sistemi uygulanacakmış. ona göre başlık açabilecek ona göre entrylerimiz görünür olacakmış vs.

harika uygulama. iktidara gelirsem aynısını ülke çapında uygulayacağım*

ve bir soru; uygulayacağım bu yönetim sistemine ne denir?

(bkz: ekşisözlük'te takibe takip döneminin başlaması)
    (bkz: kanzuk'u eksiliyoruz kampanyası)

t: vermiş olduğu kararları uygulamaya soktuğu andan itibaren terkedecek olduğum sözlüğün yöneticisi. baskıcı zihniyete pek dayanamıyorum.
  • ayrımcılığa son mu karşıyız mı diye saçmaladığı entarisinde;

''son olarak, gururla belirtmek isterim, moderasyon ekibimizin yöneticisi kadın ve onun yöneticisi de kadın. ama elinin hamuruyla moderasyon yapan erkek çalışanlarımız da var.''

diye yazmış.

saçmaladı dedim diye umarım ayrımcı saymaz; eksi oyları ile görünmez kılmaz beni şakacı patron.

neyse, özetle; adam şunu, yukarıdaki cümleyi gurur duyarak yazmış. bu ülkeye başbakanlık yapmış kadın var. neyin iması neyin artisliği bu. mod ekibi yöneticisi kadınmış, onun yöneticisi de kadınmış. daha büyüğü söyleyeyim kanzuk bey; senin annen de kadın. vuhu.
  • üst edit: (bkz: ak troll'lerin seri eksileme operasyonu)

ak troll'leri rahatsız etmiştir. tek seslilik söz konusu değil bu sistemle. insan gibi başlık açar ak troll'lerimiz. boş, kaos yaratacak başlıklar açmak için biraz bilgi dolu entry girerler karmaları yükselir. sonra provokatif ve yalanlarla bezeli başlıklarından açar ve karmayı yine düşürürler. sonra tekrar bilgi.

20 tane hesapla, günde 100 tane başlık açan gereksizlere de fırsat verilmemiş olur. sözlük zaten şuan tek sesli. ak troll'ler başlık sıçıyor 1000 akıllı ayıklamaya çalışıyoruz. sol frame komple onların başlıkları ile dolu.

hadi gönülleri olsun diye kanzuk'a önerimdir: düşük karmalılara günlük görünebilir entry kotası ve haftada limitli sayıda başlık açma hakkı verilsin.

bir öneri de ekşi şeyler ve çaylaklar için: ekşi şeyler'e entry alınacak başlıklar kontrol edilirken o başlıktaki çaylak entry'leri de kontrol edilsin. entry'si ekşi şeyler'e giren çaylak yazar yapılsın.

son bir öneri de başlıklarla alakalı. mevcut başlıktan açan ve bunu 3 kere tekrar eden 1 ay lanetli çaylak yapılsın. karmaya göre de başlık taşıma önerisi yapma veya doğrudan taşıma yetkisi verilsin. arama butonunun kullanımı ile alakalı bir video da yayınlasanız iyi olur zira o minik üçgene tıklayıp gelişmiş arama kısmına geçebileceğini bilmeyenler var.
  • ekşi sözlüğün en çok kazanan yazarlarından biridir. geçenlerde ekşi sözlük yazar maaşları konusunda bir entry yazmıştım, çaylağın biri hemen mesaj atmıştı, kaç para nereden alıyoruz? demişti.

ilk başlığı açan (bkz: pena) ve ilk bir kaç entryi giren ekşi sözlük yazarları çok kazanmaktadır. şu havuz sistemi gelsin de artık biz de kazanalım. zaten özelden mesaj atıp duruyorlar, freelanca ... entry başına 20 tl veriyoruz, diye de biz sizin paranız bizim entrylerimizi satın almaya yetmez diyoruz.
  • sözlükteki eşitliği azaltacak, azınlıkların sesini kısacak bir sistemi müjdelemiş. daha az eşitlikçi, daha az özgür. yazdığı entrye göre, yazarlar yine yazarlar tarafından oylanacak ve gündemde ona göre görünür olacakmış. sözlükte sevilmeyen bir güruhu ele alalım, mesela lgbti yazarlar, ya da akpli sözlük yazarları, ya da ironi üzerinden mizah yapan trol hesaplar olsun. çoğu kişinin eksilediği yazarlar grubundalar. ne olacak yeni sistemle, bu yazar arkadaşların başlıkları gündemde olmayacak, entryleri daha az görünür olacak. evet bu çoğumuzun işine gelir. ama nerede burada adalet, nerede burada eşitlik.
  • önce şu rezalet durumda olan ekşi mobil uygulamanızı düzeltin dediğim kişi.
  • 3. madde ile sözlükteki farklı düşüncelerin önünü kapatmayı planlayan kişi.
280 entry daha