• ikisi de denize düşse, deniz kestanelerini kurtarırım.
  • sürtünmesiz ortamda ikisini de kuleden atsan ayni anda yere çarparlar.
  • son icraatlarıyla birinin diğerinden farkı kalmadığını da sonunda anlamış olduk. bidahaki seçimlerde oy istemeye gelmesinler bize.
  • biri ılımlı islam, diğeri ılımlı ekşi temsilcisidir.
  • benzer hikayeleri olan iki farkli insan. biri baskan oldu, bizim oglan benzer yontemlerle kendini siteye mudur yapabildi anca. kucumsedigimden degil, yanlis anlasilmasin. ama efor-sonuc iliskisine bakinca yazik oldu diye dusunmeden edemiyor insan.

•erdogan yola abdullah gul, ali babacan gibi kendi alanlarinda soz sahibi, en azindan yaptigi isi bilen, nispeten ilimli bir kadroyla cikmisti. sonrasinda yolda agirliklardan kurtuldu. kanzuk geldiginde ssg ve sozlukte tutumlari yuksek sesle sorgulanmayan bir moderator kadrosu sozlugu idare ediyordu. kanzuk sonrasi ssg doguda bir vilayete atandi. moderasyon da iski'ye transfer edildi.

•ilimli kadronun ayriligindan sonra ulke bildigin kutuplasmaya itildi. akp'ye oy verenler ve vermeyenler seklinde. burada da durum cok farkli degil. kanzuk'tan nefret edenler, kanzuk'tan hic ama hic haz etmeyenler ve kanzuk'tan hic haz etmeyenler her gun birbirini yiyor. sozlukte birlik ve beraberlige en cok ihtiyac duydugumuz bu gunlerde ben her kesimin goruslerine %100 katiliyorum.

•akp iktidarindan sonra ulkede beyin gocu zirve yapti. daha iyi bir gelecek ugruna bosna'ya giden arkadasim var. at arabasiyla ise gidip geliyor. mutlu. e burada da oturup kitap okur gibi okudugumuz, takip ettigimiz, fikrini merak ettigimiz insanlar gittiler kanzuk rejimiyle beraber.

•erdogan, fetullah gulen icin "kandirildim" demisti. ssg bunu demiyor, diyemiyor. yillarca zeki ve bickin delikanli profilinin ekmegini yedi. kolay degil. ama 50'sinden sonra ben boyle bir itiraf bekliyorum ondan.

•yandas sirketlere her ikisi de laf ettirmiyor.

•sansur... turkiye icin yabancisi oldugumuz bir konu degil ama bu konuda saka yapamayacagim. eksi sozluk icin daha buyuk bir utanc olamaz sanirim. -sakin ol kanzuk, bu bir challenge degil.-

•torpil... iste kaynimi tubitak baskani yapayim, eltim de camiye imam olsun. neden? cunku yapabiliyorsun. kanzuk ne yapabiliyor? evet, binlerce insan sira beklerken esini, dostunu, bacanagini, gorumcesini yazar yapabiliyor.

gercekten yazik degil mi suncacik sonuc icin harcanan bu efora?

not: giriyi gondermeden once avukat olan akp sempatizani enisteme okuttum. yasal olarak bir sikinti yok, akp'li olarak beni uzen bir tarafi da yok. kanzuk'u bilemem. gocunup silebilir dedi.
  • ruh ikizi.
  • son dürüm bükücü kontrolsüzce sözlüğe yazar aldığı için sözlüğün kalitesini ve özgünlüğünü yerle bir etmiştir.

haşmetlimiz de kontrolsüzce ülkeye aldığı mültecilerle ülkenin demografik yapısını yerle bir etmiştir.

ikisi arasında şöyle bir fark var; birisi yarın tekrar kodlanabilir bir sitede yapmıştır bunu diğeri ise 100 yıllık bir cumhuriyette. söz konusu cumhuriyetin temelleri atılırken halkın verdiği mücadeleyi istiklal marşı yazarı mehmet akif ersoy “allah bu millete tekrar istiklal marşı yazdırmasın” şeklinde ifade etmiştir.
hesabın var mı? giriş yap