şükela:  tümü | bugün
  • tüm sözlük yazarı arkadaşlarımdan destek beklediğim kampanya.

öncelikle kanzuk'u tanımakta fayda var. kanzuk (nam-ı diğer bay dürüm) dediğimiz adam senin benim üzerimden para kazanan bir serbest esnaf. akıllı, zeki, çalışkan, girişimci. ama sanki biraz bencil gibi. paraya olan düşkünlüğü gözlerden kaçmıyor. yine de kendisine folklorik olarak saygım var tabi. ama binlerce sözlük yazarının emeğinin sömürülmesine karşında tepkim var. hepinizin huzurunda buradan kendisine sesleniyorum;

hey kanzuk bizlerede 3-5 kuruş ateşlesen nasıl olur acaba? ne biliyim para ödüllü entry yarışması falan yap. debeye giren ilk 10 yazarın telefon hatlarına kontor yolla, akbillerini fulle. mesela kura çek, günün talihlisi sözlük hesabına girdiğinde tebrikler 100tl kazandınız yazısını görsün mutlu olsun. veya iddaa hesaplarımızı verelim sen para yatır biz oynayalım kazanırsak yarı yarıya kırışalım.

sen yeter ki biraz paylaşımcı ol. yoksa hep bana hep bana nereye kadar kanzuk. kefenin cebi yok, 3 günlük dünyada değmez kalp kırıp, gönül yaralamaya. iki dürüm eksik yiyiver, öldün mü?
  • ben 1.5 ciğer şiş istiyorum.
    dürüm beni kesmez dediğim kampanya.
  • yazarlar maddi oduller kazanmaya baslarsa yazarlardan neler neler ciakcagini on goremeyen yazarca baslatilan kampanyadir.

burada yazdiklariniz karsiliginda para kazanacak kivama gelsin sozluk, ben gorurum sizi. debe zaten ayri yariya sacma sapan calisiyor, parasal mezu da isin icine girerse eksinin inci gibi @2 siktiye nasil donustugunu hep beraber izleriz.
  • kendim için birşey istiyorsam namerdim deyip,öğrenci yazarlar için destekleyeceğim minik motivelerin şukela olacağını düşündüğüm kampanya. ancak kanzuk'un instagram takipçisi olan yazarların yemek konusunda paylaşım bekleme iyimserliğine girmeyeceğine eminim.
    (bkz: fakat güzel yedik)
    (bkz: ne yedik be)
  • 500 entry sonunda kullanıcı ayarları kısmında banka hesap bilgileri çıktığından bir haber yazar beyanatıdır.