şükela:  tümü | bugün
  • yazarlar maddi oduller kazanmaya baslarsa yazarlardan neler neler ciakcagini on goremeyen yazarca baslatilan kampanyadir.

burada yazdiklariniz karsiliginda para kazanacak kivama gelsin sozluk, ben gorurum sizi. debe zaten ayri yariya sacma sapan calisiyor, parasal mezu da isin icine girerse eksinin inci gibi @2 siktiye nasil donustugunu hep beraber izleriz.
  • kendim için birşey istiyorsam namerdim deyip,öğrenci yazarlar için destekleyeceğim minik motivelerin şukela olacağını düşündüğüm kampanya. ancak kanzuk'un instagram takipçisi olan yazarların yemek konusunda paylaşım bekleme iyimserliğine girmeyeceğine eminim.
    (bkz: fakat güzel yedik)
    (bkz: ne yedik be)
  • anlayamadigim kampanya.

gonulluluk esasiyla yapilan bazi isler vardir; belli saatlerde kendi zamaninda bilincli bir sekilde ayirarak insanlara yardim edebilir, cevreyi koruyabilir ya da benzeri faydali isler yapabilirsin. bu isler icin gonulluler aranir.

sozluk kendi isteginle, bilincli olarak geldigin, hatta yazar olmak icin uzunca bir sure gotunu yirttigin bir sosyal mecra. verdigin bilgiler, yaptigin geyikler, sadece yazmak istedigin icin yazdigin anilarina ne uzerinden bi maas baglanabilir ki? sozlukteki entry'lerin kalitesi, kelime/harf sayisi, yazarlarin entry sayisi, actigi baslik sayisi, begenilen entry sayisi... neye gore? debe'nin cogu komikli bkz'lardan olusuyor. *

sozlukte yazar olmanin kisiye sagladigi tek fayda "eksi'de yazarim" demektir. bunyeye bazi konularda doyum hissi verir: fikirlerin okunmasi, begenilmesi; herhangi bir konu hakkinda kisilerin fikirleri merak edildiginde turkiye'de en cok ziyaret edilen sitenin icerik yaraticilarindan biri olmak, vs... oldukca doyurucu bir duygu ki hala burada yazanlar ve yazmak icin sira bekleyenler var.

diyeceklerim bu kadar.
  • 500 entry sonunda kullanıcı ayarları kısmında banka hesap bilgileri çıktığından bir haber yazar beyanatıdır.