şükela:  tümü | bugün
  • ana akım medyanın köşe başlarını tutanlarca son günlerde üzerine atılan iftiralar kullanılarak üzerine gidilen kanzuk için söylenen söz.

bu adamın sözlük için yaptığı yeniliklerden hoşlanmıyorum. yeni temayı kullanmıyor; ekşi normalleştirici kullanıyorum, reklamsız olayına karşıyım, dakikada sadece iki entry silebilmek saçmalık, bize hala maaş bağlamamış olması rezalet.* şeyler’i başta sevmedim ama ısındım diyebilirim.

kanzuk olarak yaptıklarını her ne kadar beğenmesem de, sözlük’ün kurumsal kimliği üzerinden kendisine yani başak purut’a iftira atılması konusunda kendisinin yanındayım.

dün hakkında basında bazı iddialar çıktı ve konu sözlük’e de taşındı. kendisi de buna buradan açıkça cevap verdi. ben bu adama bu konuda hem bir insan olarak hem de alanı ceza hukuku olan bir hukukçu olarak inanıyor ve güveniyorum.

taciz gibi çirkin bir iddia ile karşı karşıya olmak kötü bir deneyim. insanı psikolojik olarak rahatsız edecek üzüntü verici bir durum.

ana akım medya ise kanzuk’un dün yaptığı açıklamaya dair tek söz etmezken bugün işi ertuğrul özkök üzerinden daha da çirkinleştirip sözlük üzerinden kendisine bel altı vurmaya çalışmakta. asılsız ve çirkin bir iddia karşısında bu tarz bir duruma düşmeyi kimse istemez.

doğrusuyla yanlışıyla kanzuk bizim kanzuk’umuz. yeri gelir eleştiride dozumuzu ayarlamayız. ama böylesi çirkin bir iftira karşısında da tasmasının kimlerin ellerinde olduğunu çok iyi bildiğimiz ana akım medyanın itlerine de bütün samimiyetimle söylüyorum ki kanzuk’u yedirmeyiz.

bu dediklerimi de sığır gibi ooo yalakalık eksenine çekmeyin. her şeyle de billur geçilmez. adama taciz gibi ağır bir konuda iftira atılıyor ve köşe başlarını tutan akbabalar hemen saldırıya geçiyor. sistematik bir lince karşı kanzuk’a destek olmak görevimiz.

seninleyiz kanzuk.
    seninleyiz başak purut.

ekşi sözlük seninle dürüm adam.*
  • dağıttınız (moderasyon)
    kaçırdınız (ssg)
    yedirmeyiz (kanzuk)
  • bence kanzuk onları yer.
    tüm türk medyası aç karnına gelse yine de kanzuğu yiyemez.
    olm adamı kessek türkiyenin 1 haftalık et ihtiyacını karşılar.

taciz konusunda ise istismarı hırsızlığını örtmek için kullanan bir kadına ve bunu kullanarak ekşi den intikam almaya çalışan omurgasızlara kanzuğu elbette yedirmeyiz.

kanzuk'u yiyeceksek de biz yeriz.
  • su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim.
    (bkz: 9 nisan 2017 koru hastanesi rezaleti)
    (bkz: 24 mayıs 2017 ekşi sözlük protestosu) ne çabuk unutuldu. kanzuk yazarları korumak için adım mı atıyor ben adım atayım. kurtarabiliyorsa kendini kurtarsın umrumda olmaz.
  • son olaylar sonrası dürümcülerin sloganı.