şükela:  tümü | bugün
  • https://seyler.eksisozluk.com/…m=post&utm_term=post

kanzuk'un new york nusret'e gidip eleştiri yazdığını duyunca kesin beğenmiştir dedim. gerçekten de nusretin kurumsal kimliğini okşayacak, yeni köprüler kuracak bir yazı olmuş.

yazıyı okuduktan sonra kafama takılan şunlar oldu:
    kafes seven ve yeni zelanda kuzusunu türkiye kuzusundan daha lezzetli bulan biri neden kafes siparişini kuzunun yeni zelanda kuzusu olduğunun belirtilmesi üzerine değiştirir? garson anlatıldığı kadar da ısrarcı değildi diyebilmek için mi? et işte nasılsa her türlü gömerim deyip önüne ne gelirse onu yemeye mi kişi başı bir aylık asgari ücret kadar hesap ödenecek?

hesap demişken, kanzuk yazıda gelelim hesaba diye ikinci derece başlık atmış ama bir türlü hesaba gelememiş, etrafında dolaşıp durmuş. artık nasıl bir hesapsa geniş geniş dolaşması gerekmiş. oysa hesap konusu eleştirilerin odağındaydı, eleştiriler "bu paraya" koşulu üzerinden genişliyordu. kanzuk ise yazısında pahalı restoran için yeterince pahalı olduğunu belirtmekle yetinmiş.

kapanışda da kendisinden bekleneceği üzere hizmetin kusursuz olduğunu belirterek yapmış. kimsenin kurumsal kimliğinin incinmemesi, kardeş kardeş geçinip gitmek
  • istanbul'dan new york'a gidip nusr-et'te yemek bana çok garip geliyor nedense, istanbul'dayken de nusr-et'te yiyebilirdin, oraya kadar gidince başka yerde ye, değişiklik olsun.
  • kanzuk'tan beklenecek hareket.
  • oysa ben kendisine bir berberde rastlamıştım bugün. gitmiş olamaz.

kanıt
  • dürüm yoktu diye kavga çıkarmış