şükela:  tümü | bugün
  • bir murat menteş lafı. katılmadan edemiyorum.
    her günümüz çarşamba pazarı. çünkü neden? kaosun dalkavuklarıyız da ondan.. o neden? artık sadece organize karmaşalarımızla varlığımızı hisseder olduk da ondan.. sonra da ne.. normalliğe tiksintiyle yaklaşır olduk.. e ne olacak? allah kerim.
  • minik hengamecikler kapımı tanrı misafiri olarak çaldıklarında hatırıma gelen söz. oysa ne zahmet etmişlerdi? hem bu saatten sonra vasıta da bulmak zor. en iyisi kalsınlar. kısır ya da salep yapamasam da en kötü hızlıca türk kahvesi kaynatırım, ne olur ne olmaz içerlerse diye viski sorarım onlara. çok güzel jameson'ım var, hem öyle daha iyi kaynatırız. ne de olsa tanrı misafirisiniz. bizim de asaletimiz yürüsün. hemen bir misafirperverlik. dalkavukluk olsun diye yapmıyoruz, içimizden öyle geliyor. neden içimizden öyle geliyor? çünkü içeri buyur ettiklerimizi vallahi bırakmayız çocuğum, şöyle geçin buyrun, paltonuzu da asayım. leş gibi ama sakin suyun kuğusuyken, 21 pare top atışıyla karnaval başlatmanın, sonra o karnavala atom bombası saldırısı olunca ortada kalmanın ne alemi var?

    kozmos mideme oturuyor. bayat şekerim bu bayat, bayat. bakkalda sona kalan ekmek gibi. kaos hiç öyle kolayca bayatlar mı? tazeyken tükenir. fırından yeni çıkmış ekmeğin alıcısı olmadığını gördünüz mü hiç? yahu dur hemen celallenme. sabah namazına camiye kadar gitmiştir, birazdan dönecektir. organize biçimde gazete kağıdına sar bakalım şunu, al koltuk altına. koltuk altından çıkıp gel beni kopar diyen eşkenar yamuğa hangi insan evladı "hayır" der? kopar haydi kopar, daha eve çok var. ekmeğin köşesi, aile içi dilsel şiddetin bir numaralı nedenidir. bugüne kadar tck'nın taksimli yasalarına nasıl girmemiş, hayret doğrusu! taksim taksim ayıramayacağız ekmeği, kesin ondan. illa ki yaracağız eşit olmayan parçalara, zevki orada. üffff, sabah sabah ne gerek var karmaşaya?.. bak kopardın bile. kopardığın parçadan yayılan buğu salisede gözünü aldı, koku burnuna kadar ulaştı. işlem tamam. kardeşlerinin çapaklarıyla iştirak edeceği kaotikliğe artık hazırsın. çok yaşa kaos. sen olduğun müddetçe, ben de varım, bizler de varız.