şükela:  tümü | bugün soru sor
 • önümüzdeki dönem öğrenci alımına başlıyacak üniversite. mottosu:"doğduğun yerde doy" olacak okul. yerleşkelerinden biri mehmet şakir paşa medresesi, diğeri de bir osmanlı konağı
  "ilke egitim ve saglik vakfi tarafindan kurulus calismalari birkac yildir sürdürülmekte olan kapadokya üniversitesi, alternatif bir üniversite modeli ile egitim-ögretime basliyor. akademik koordinatörlügünü alev alatli'nin yürüttügü üniversite, nevsehir'in mustafapasa beldesinde faaliyet gösterecek. kapadokya üniversitesi'nin 2005-2006 ögretim yilinda kapadokya meslek yüksekokulu bünyesinde acilacak "konuk agirlama", "mutfak sanatlari", kapadokya turizm rehberligi" ve bilgisayar bölümlerine ek kontenjan ile ögrenci alinacagi ögrenildi. kapadokya ünversitesi ile ilerleyen yillarda acilacak diger fakülte ve yüksekokullarla kapadokya bölgesinin kalkindirilmasina yönelik "yerel bir üniversite modeli"nin ortaya konulmasi amaclaniyor."
  hamisi erciyes üniversitesi imiş.
  mütevelli heyeti: murat şengül, alev alatlı, ömer faruk berksan (hezarfen havalimanı yönetim kurulu başkanı), funda aktan (a bank genel müdürlük mali kontrol müdürü), dr. hasan şenerdem (derin medikal a.ş. başkanı)

  kaynak için
  (bkz: http://www.anatoliajournal.com/)
 • (bkz: kapadokya)
 • abbas güçlü'nün son yazısında ( http://www.milliyet.com.tr/…/05/03/yazar/guclu.html ) bahsettiği yeni doğmuş üniversite.
  (bkz: türkiye'de güzel şeyler de oluyor)
 • (bkz: #10474927)
 • sitesini yenilemis, piril piril yapmis universite.
  girip bir bakmali.

  http://www.kapadokya.edu.tr/…akkinda.asp?sf=default
 • rektörü dekanı olmayan (adı da üniversite olmayan) ama 16 programı ve 550'nin üzerinde öğrencisi olan yüksekokul
 • eğer üstüne gidilirse yök'e verdikleri öğretim görevlisi kadrosu ilanı sebebiyle zannımca yeni bir skandala imza atacak üniversitedir. zira verdikleri ilanda aranan özel şartlarda şöyle bir ibare bulunmaktadır;

  "boğaziçi üni. ekonomi böl. derece ile mezun, muhasebe, maliye alanında yeterlik belg., banka, aracı kurum v.b.finans sek. 10 yıl iş, bir yükseköğretim kur.en az 2 yıl yönetici. tecrübesine sahip olmak"

  yukardaki şartlara bakılınca sanki bu görev için biri düşünülmüş de kadro ilanı ondan sonra verilmiş gibi bir intiba bırakmaktadır. özellikle "boğaziçi ekonomi bölümü derece ile mezun" kısmı bu düşüncemi destekler nitelikte. umarım ben yanlış anlamışımdır.

  söz konusu ilan için;

  http://turkuaz.yok.gov.tr/…2dcd472357b624494814c89c

  ilan bir süre sonra kaybolacağı için bu da pdf formatındaki hali;

  http://rapidshare.de/…etim_kurulu_person...pdf.html
 • alev alatlı okulun mütevelli heyetindeymiş, eski yapıların içerisi dershaneye çevrilmiş gerçi sitesinin yalancısıyım merak edenler için
  http://www.kapadokya.edu.tr/
 • ilber ortaylı'nın da mütevelli heyetinde bulunduğu okul. nevşehir'in ürgüp ilçesine bağlı mustafapaşa (eski adı ile sinasos) beldesinde yer almaktadır.

  selçuklu döneminden kalma mehmet şakir paşa medresesi, 1892 yapımı osmanlı konağı ve cansever konağı'nın restorasyonu ile oluşan gezilesi görülesi bir kampüse sahiptir.

  aşçılık, organik tarım, sivil havacılık kabin hizmetleri, uçak teknolojisi, mimari restorasyon, internet ve ağ teknolojileri, sivil hava ulaştırma işletmeciliği gibi değişik, alışılmamış bölümleriyle lan acaba dedirten okuldur aynı zamanda.
 • "batıya yön verenler" adlı 4 ciltlik kitap yayımlayan meslek yüksekokulu. derleyen alev alatlı.