şükela:  tümü | bugün
  • "seni çok seviyorum, bana kötülük etme abi. geçmişte bana çok iyilik ettin. çocukluğumda senin hatıraların var. beni üzme abi."
    mealinin özet cümlesidir.
    (bkz: çukur)
  • bir çok duyguyu içinde barındıran, çok ama çok can yakan cümle.

adam diğer bütün söylediklerinde vartolu olarak konuştu ama...

''kapat şunu muhittin abi'' salih'in cümlesiydi... içimiz gitti...
  • çukur dizisindeki vartolu karakterinin yıllar sonra hatırlanacak,sahneyle birlikte daha da anlam kazanan muhteşem cümlesi.

bu istek cümlesinden sonra olanlar oluyor ve vartolu karakterinin muhtesem oyunculuguyla baş başa kaliyoruz.
  • ağlatan bir cümle.

sahnenin güzelliği aslında vartolu’nun türküyü duyduktan sonraki gayet normal konuşması(şivesiz) ile “hepimizin” deyişinde başlıyor.

erkan kolçak köstendil sen muhteşem detaylar veren bir oyuncusun.
  • uzun süredir ortalıkta kapat şunu muhittin abi diye gezinmeme sebep olan çukur dizisi repliği. erkan reis oyunculuğu nirvanaya taşımış gerçekten. yıllar sonra bile bir yerde mihriban çalsa, kapat şunu muhittin abi diye sağa sola ateş edesim gelecek muhtemelen.
  • en duygusal bakınız olabilecek mükemmel cümle.
  • malum dizinin malum kapat şunu muhittin abi kısmının sosyal medyada dönmeye başladığı dönemlerde bir arkadaşla içiyoruz. bize bir mihriban açsana dedi. olur dedim. türkünün yarısında tribe girip bana kapat şunu muhuttin abi dedi ve gerçekten de kapattırdı. duygusal boyutuna bir şey diyemem de böyle triplere gerek yok.

neticeten lambada titreyen alev üşüyor kısmı için bile sayısız defa dinlenebilecek bir türkünün başlığa konu laf üzerine yeniden gündeme gelmesi bir nebze de olsa sevindirici, belki de gençlerimiz dinler bir şeyler öğrenirler.