• bir cok insanimiz tarafindan onemli bir ozellik, bir vazgecilmez, bir haslet olarak sunulagelmis bir kavramdir bu efendim kapi gicirtisina oynamak..

dusunun guzel bir yemek yiyorsunuz mum isigi, kirmizi sarap, soslu bonfile falan, fonda canli yada banttan hafif bir cigan muzigi caliyor senaryo bu ya karsinizda oturmus olan ve bonfileleri cataliyla didiklemekten de usanmis partneriniz agir govde hareketleriyle kivirtmaya, hafif hafif sallanmaya oynamaya basliyor..

- ulan nuran ne yapiyorsun sen?
    - e ama sevgilim biliyosun ben kapi gicirtisina oynarim..

sanki marifetmis gibi. "ben kendimi tutamam","ben oynarim"..

daha elim ve daha vahiminden olmak uzere bu satirlarin yazari bildigimiz "kara tren gecikir belki hic gelmez" isimli acikli ve icli turku calarken de hic cekinmeden kalkip oynayan organizmalarin varligina sahit olmus ve akabinde sinir buhranlari gecirmistir.

efendim her seyin bir yeri vardir. kalkip ota boka oynamayiniz. kasap havasi oynayiniz, bahriye ciftetellisi oynayiniz, elli gram pastirma oynayiniz, mihriban calarken oynamayiniz, ciddi bir yemekte kirtarmayiniz, yerinizi yurdunuzu biliniz.. oturunuz gerektiginde oturdugunuz yerde..
  • buna benzer bişey daha var: devenin geviş getirmesine gülmek
    isteyen istediğini yapsın bence.
  • " gari gismina gokte dugun va desen magdivan dayayip cikaa! " ifadesini hatirlatan eylemsi.
  • annem..herşeye hopluyo yaa. paranoyak oldu. ben de en az onun paranoyaklııı kadar gamsızım.
  • vakti zamanında gerizekalı bi pazarlama dahisinin(burda iki zıt kavramı kullanarak muhakkak ki bir sanat yaptım ama hangisiydi unuttum) buldugu her boka oynak tavırlarıyla cevap veren çiçek benzeri şeylerin de yaptıgıve beni çileden cıkarttıgı olay.. oysa $oyle miss gibi bi zeytinyagı damlatıcaksın bak kapı mapı gıcırdıyo mu bi daha..
  • (bkz: trakyalılar)
  • çingene istemsiz hareketlerinden. kulak vücut motor sistematiği bu insanları şöyle kıvamında bir müzik, bir ses, bir ritim duyar duymaz; ellerinde olmadan ortalık yerde göbek atmaya iter. genetik bir hadise olduğu sanılmaktadır. bu yüzden çingene olmadığı halde kapı gıcırtısına oynamak, köklerinde bir çingenelik olduğu anlamına gelebilir. ancak türk milletiin yüzde doksanı böyledir. ne kadarının çingene genleri ile taşınarak bugüne türk olarak intikal ettiği başlıbaşına bir araştırma konusudur.
  • hemencecik akıllara romanları getiren hadise.
    (bkz: a be yes) (bkz: a be no)
  • kapıyı açanın mike portnoy olması durumunda boyutları ve anlamı değişebilecek eylem.
hesabın var mı? giriş yap