• bunlar da giderek azalan değerlerimizdendir. bu geleneği hala apartman önlerinde oturarak yaşatmaya çalışan kadınlarımız vardır ama bunların sayısı da dört ya da beşi geçemez. nerede o eskiden 15-20 kadının daracık kapı önüne sığışıp çekirdek çitleyerek gelenin geçenin dedikodusunu yaptığı günler. heyhat
  • kontrol kulesi modundaki kadınlardır.
  • bu teyzeler oldukca tehliklelidir. basimiza gelen su minik olayla anlayalim:

cok sarhos olundugu icin arkadasla eve gidilememis, arabada sizmaya karar verilmistir. ve sabahinda sayilari 8-10 olan bu sahislarin cekirdek citlemesi sesiyle uyanilir.
    yer: bahcelievler/ankara

t: anam noluyo lan!?!? ssh olm uyan lan teyzelere bak?!?!
    g: hoee? hoo? zzz...
    kotok: eheh evladim biz anladik sizi...
    t: nn...nasil?
    kotok: sen nisanlindan ayrildin degil mi?
    t: nisanli mi?
    kotok: evet evet... kavga etmissiniz sonra sen de arkadasini gelip burda kapisinda uyumussun barisayim diye eheh...
    t: yok yav?!?! ne? yok valla?!
    kotok: eheh utanma utanma.. ama emin olamadik elif mi ozge mi diye...
    t: elif? ozge? tanimiyom ben onlari teyze ya... biz uyumusuz sadece...
    kotok: ehehe utanma olum yabanci degiliz biz ceyda'nin annesi teyzesi sayilirz.
    t: ceyda mi? elifle ozge noldu ya?
    kotok: anladik biz... annesi soyledi o da agliyomus gece... allah bilir neden kavga ettiniz nic nic..
    t: teyze yok oyle bisi ya tanimam ben ceyda meyda... gurkan olm kalk lan gerizekali!
    kotok: bekle evladim simdi gelicekler konusun barisirsiniz....
    t: lan kalk embesil evleniyorum ben burda..
    g: hoe? nereloloyor yav?!!?
    t: kac kac...
  • yaz günlerinin vazgeçilmezleri arasındadırlar. dırdırları, insanın suratına suratına bakmaları olmadan yazın geldiğini anlayamazsınız.
  • bizim mahallede gördükleri işlev bakımından;

(bkz: mobese)
  • ellerindeki en önemli, hatta bazıları için tek sosyalleşme platformunu kaybetmeme çabasındaki insanlar.
  • su donemde zoru basaranlardir. ben pek rastlamiyorum.
  • sokağımızda halen uygulaması görülendir. kendileri dışarda oldukça, çocukları da gecenin bilmem kaçlarına kadar gürültü etmekteler. gecenin 1'inde 4 yaşında çocuğun sokakta ne işi var ayol!
12 entry daha
hesabın var mı? giriş yap