şükela:  tümü | bugün
 • ayak oldu standartlarinca kronolojik siralamada once lee cooper, levis, armani, en son moschino giyebilmis, giydirilmis modayi bir sene geriden takip eden insan.

  bu zamirimsi sahis bir urunu aldigi gun, o urunle aramizdaki kopruleri yakip yikmamiz, bir donem gumus dugmeli levis giydigimizi alabildigine yalanlamamiz gerekir. ve fakat sosyal statuusu geregi piramidin en tabaninda bulunmasi icab eden bir sahisin cocugu bu urunleri 1 sene gec bile olsa nasil ulasmakta, nasil sahip olmaktadir bilemiyorum. copten mi buluyo nasil oluyor ise artik.
 • kapicinin karisi, kapici(ki bu kapici osman olabilir, ki bunu ukte yapanin zihniyeti de elestirilmistir*), guzel kapici kizlari veya guzel olmayan kapici kizlarindan mutesekkil bir ailede otururlar.
 • eski apartmanımızdaki kapıcı çocuklarının isimleri duran ve dursundu, tahmin edeceğiniz üzere babalarının adı da durmuş idi.
 • turk filmlerinde kucuk emrahin ustlendigi degismez rol. kafanin hafif one egik ve kaslarin surekli acinasi bir hal almasi en onemli belirtileridir.
 • genel kanının aksine kapıcı çocuğu bir kişi değil bir olgudur.

  kapıcı dairelerinin dışarıyı tavana yakın camlarından görmesini temsil eden düşünce tarzıdır. dışarıda bakılanın hissettiği ve/veya hissettiğine inanılan üstünlüğüne olan tepkidir, zira kapıcı olan o değil evebeynidir.
  kapıcı çocuğu iyi giyinir, kapıcı çocuğu kendine bakar, kapıcı çocuğu altta kalmaz, küstahtır.

  kapıcı çocuğunun savaşı camdan kendisine görünenledir. görüntüyle savaşabilmek için kendiside bir görüntüden ibaret olur. anlık bırakılan izlenim adamıdır. ciddi duruşlarla insan tavlayandır. sıçmaya tahteravanla gidendir. amacı kendini ifade etmek olandır.
  kapıcı çocuğu kapıcının çocuğu değildir.
 • breziyla-portekiz maçı konulu nike reklamının sonundaki haliyle roberto carlos bir kapıcı cocuğu görünümündedir.
 • potansiyel punk'tirlar.
 • etilerde bi devlet okulunda okudugumdan bu kapici cocuklarinin neler cektigini iyi bilirim . sinifta bir sey kaybolur bok bunlarin uzerine atilir, kimse yanlarina oturmaz, bitli ,pis ,kaka derdi. ben de gider inadina onlarla konusurdum, barbielerimle oynatirdim.
 • anne babalarından daha şanslı olan bireyler.

  kapı aralarından gördükleri evlere davet edilen, arkadaşlarıyla bu evlerde oynama şansına sahip çocuklar olarak büyürler. böylece daha bir "görmüş geçirmiş" insanlar olarak yetişirler. çevrelerindeki çocuklardan ayrılan en önemli özellikleri; bir yeri ne zaman terk etmek gerektiğini gayet iyi bilmeleridir. çünkü onlar buralara yeniden kabul edilmeleri için, "edepli" davranmaları gerektiğini bilir ve bu riski göze almazlar.
  büyüdüklerinde kimisi bizler gibi hırsız, kimisi bizler gibi memur olur, kimisi de yine bizler gibi ortalama yaşamlar sürer. ve hepsinin düşlerini aynı bizler gibi çocukluk anıları ve arkadaşları süsler.

  bir dönem kwell şampuan ilkokullara kibrit kutularında bit yaymakla suçlanmadan önce, tüm bitlenen çocukların oynaması yasaklanmış arkadaşlarının genel adı olarak kullanılmıştır ayrıca. sırma saçlı, püripakten ebeveynler sağolsun...

  ayrıca; (bkz: piç mahmut)