şükela:  tümü | bugün soru sor
 • düzenlemesini onno tunç' un yaptığı şarkı, sezen aksu' yla hiçbir dönem çalışmamış olmasına rağmen sezen ekolünün doksanlar boyunca belki de en büyük temcilcisi olan bendeniz in en güzel albümünün en güzel şarkılarından biridir.
 • bendeniz'in kariyerinde onno tunç'un düzenlemesini yaptığı tek şarkıdır. zaten biraz da bu yüzdendir ki bendeniz'in en güzel şarkısıdır.

  albüm kartonetinde yazılanlardan hatırladığıma göre, onno tunç sanırım şarkının güzelliğini farkedip düzenlemeyi yapmayı kendisi istemiştir. aynı zamanda bendeniz'in yazdığına göre kendisine şarkıda gitarın ne kadar önemli olduğu konusunda çeşitli öğütler vermiş ve onu gitar öğrenmeye sebeplendirmiştir. ayrıca yine yanlış hatırlamıyorsam şarkının son bölümündeki son nakarat söylenirken arkadan inceden başlayan ve sözlerin bitiminden sonra sazı eline tamamen alan harika gitar solo da bizzat onno tunç tarafından çalınmıştır.
 • düzenlemesi seksenler sonuna ait onno tunc eli degmis sezen aksu sarkilarini hatirlatir. her dinleyisimde de gözlerimin önünde 'ne olur onno abi hadi yap bana bir söyle git, sen aglama, birak beni aromali bir düzenleme. bak her yanim sezen oldu, tek eksigim bu kaldi' diyen bir tutam bendeniz ve yufka yüregi bunca zirlamaya dayanamayan bir adet onno tunc.
 • sonundaki gitar solosu 25485441 defa geriya alınıp dinlenesi şarkı.
 • doksanlı yıllar slow türk popunun zirve noktası diyebileceğimiz kalitede bir şarkıdır. girişi, seyri ve finali...onno tunç'un finaldeki solosu can yakar. ilerleyen senelerde daha iyisi yapılamadı...

  (bkz: onno tunç)
 • ben deniz 2 albümündendir. şöyledir sözleri:

  seni üzmek için gelmedim
  kokunu çekti inan tenim
  nedensiz, sebepsiz değil
  kapında, kapında günlerim

  acıya dayanırım, hazırım
  öderdim olsaydı günahım
  civanım, yazardım adını dağlara taşlara
  acırım adına dökülen yaşlara

  gelemez kimse yerine
  gelemez bu gönül izin vermez
  zalim, küle dönse yüreğin
  aşklar affetmez
 • küçücüktüm bu şarkı ilk çıktığında. nasıl severdim. yahu küçücük biri niye böyle acılı bir şarkıyı neden sever, ne anlar...neyse, şimdi ayrı seviyorum bu şarkıyı. zalim, küle dönse yüreğin, aşk affetmezmiş. sanırım sözleri bendeniz'e ait.

  edit
 • bendeniz ve onno tunç'un yürek dağlayan eseri. müzikteki onnu tunç rüzgarı, soloları, rüya ve düş gibi bir müzik rengi, inci gibi sralanmış itiraf niteliğinde sözler, bendeniz'in mükemmele yakın sesi....

  eğer yapılan bir iş zirvede bırakılacaksa şayet bendeniz'in bu şarkıdan sonra müziği brakması gerekirdi.

  onno tunc'un sondaki gitar solosu adamı uçurumdan yuvarlar. bulutlardan aşağıya atar. adamı tribülansa sokar. öyle bir müzik... benzetmelerle bile tarif edilemez. onno tunç olmak böyle bir şeydi işte... o adam boşuna onno tunç olmamştı.