• klibindeki mavi boncuklu kolye takan beyaz askılı giyen renkli gözlü dilber, klibin esas kızını "ferrari'ye geçilmiş şahin" kıvamında ezip geçmektedir. o kıvır kıvır saçllarını boynuma dolamak istiyorum. o nasıl bir göz, nasıl bir dudak, nasıl bir yüzdür. seni kim çizdi ulan. uleaaaaaaaan...
    yok baba, prodüksiyon şirketine gidip bir tomar para atıcam "kim lan bu" diycem... yeminle.
  • bugünkü yarışmada iki tane öğrenci kız var.insan nasıl antipatik olabilir konusu altında ders veriyorlar.tiksindim resmen.
  • i. tatlıses'in (yanılmıyorsam) bir halı reklamındaki repliği:

- hadi, khgaappuşûlüyör, khgappıiş khgappıiş.
  • yarışmacıların ve sunucunun tavırlarından fena halde varoşluk akan program.
  • yarışmacılarının gerçekliğine inanmadığım program, aksi takdirde bu kadar çirkef ve rezil olunamaz. ayrıca programın maksadı eğlence ve rekabet değildir ki bu; yapımcıların yarışmacılar arasındaki fısıltıları, birbirlerini atıp tutmalarını yayınlamaları, hatta anlaşılmayabilir diyerek altyazı ile vermeleri; türk seyircisini iyi tanıdıklarını, gayenin "vay namussuz", "bak şerefsize", "sarı çıyan ne diyor?", "gördün mü şeytan gibi kızı?" dedirtip bizi de temsillerine sokmak ve ekrana kilitlemek olduğu pekala anlaşılacaktır. zaten türk halkı olarak çekirdeğimizi çıtlatıp kavga seyretmeyi sevmez miyiz? bu da onun gibi bir şeydir.

iki gündür yarışmayı "iyi" diye nitelendirilen yarışmacıların kazanması da "masallar mutlu sonla biter." fehvasını hatırlatmıyor mu? eğer kurgu, kötü diye nitelendirdiğimiz kişilerin ödülleri almasıyla son bulsaydı; kızacak, bozulacak, belki de yarışmaya küsecektik.

haber ve tartışma programları gerçekleri yayınlamak endişesinden arınalı çok oldu, bu malumdur, fakat yarışma programlarının da düzmeceden ibaret olduğunu bilmezdim. aslında şüphem vardı, artık tamamen eminim. türk televizyonlarında yayınlanan hiçbir programa kesinlikle güvenmem, siz de güvenmeyiniz.
  • baytar'a dişhekimi diyen yarışmacıyı gördü bu gözler az önce bu yarışmada. hayvanların dişini çekmiyor mu dedi bi de.
  • çok eğlenceli bir pop müzik parçası. rockçı kimliğim zarar görmeyecekse şu şekilde bağırmak istiyorum. emreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...!
  • 2. bölümünde sinem ve eylül'ün nefretimizi, iyilerin ise arabayı kazandığı yarışma oldu. oyun resmen laffalimpics havasında geçti. kötüler takımına, yaşattığı nostalji için teşekkürler.
  • arka bahçelerde oynanan misket oyunlarında oyuna alınmayan veya atılmış (bkz: sözluk yazarlarının uçurulma sebepleri) olan kişinin bir punduna getirme tekniği uygulayarak oyunu bozmak hadisesiyle intikam alma yöntemi. oyunun çok gergin bir anı beklenir vede tam o anda ortalık hafif karışık meşrep bir haldeyken yüksek sesle kapış kapış diye bağırılır. bunu duyan herkez yerdeki misketlerin üzerine atlayarak bir kavga topu oluşturur vede kapabilen kaptığı kadar kadar misketle oyuna devam eder. bu durumu sokak ve misket kanunları gereği hiç kimse sorgulayamaz.
  • bu şarkıda geçen “zaten sevişiyorsun benimle vücut dilinle” sözleri kafamda yankılanıyor sürekli. bir anlatım bozukluğu seziyorum.

diliyle, dilinle, dilinde gibi çeşitli versiyonları var internette.

imdi, vücut dili dediğimiz nane zaten bedenimizin hareketleri sonucu oluşan ve sözlü olmayan bir dildir. örnek, sağ kolumuzu havaya ve ileriye doğru uzatıp sol avucumuzla sağ pazumuzu tutarsak bu “yarramıyeoo” anlamına gelir. vücut dilinin etkili figürlerindendir. ya da çok şiddetli bir tartışmanın ortasında tenasül organınızı çıkarıp sallayarak masaya vurursanız bu “yeter” anlamına gelen tartışmada son noktadır. bir hanımefendi size bakıp, işaret parmağını ağzının içine sokup çıkartıyorsa seks yapmak istediğini anlatmaya çalışıyordur. tenasül organınızı bir hanımefendinin kukusuna sokarsanız bu “seninle cima eyliyorum” anlamına gelecektir. yani neymiş, fakyu dersek normal dil (sözlü iletişim), cima eylersek vücud dili. (vücut dili)

şimdi vücut dili zaten bu iken, vücut dili dışında sevişmek mümkün değilken (belki sözlü olarak sanal seks yapılabilir ancak bu anal kadar zevk vermez. adı üzerinde sanaldır.) “zaten sevişiyorsun benimle vücut dilinle” sözleri, ecnebinin "stating the obvious" dediği malumu ilam olduğundan “yaptım ekmeği un ile” cümlesindeki gibi bir anlatım bozukluğu oluşmaktadır.

“zaten sevişiyorsun benimle kocaman sikinlee, ay ay ay...” diye yazıp söylesen ne anlatım bozukluğu, ne cümle düşüklüğü kalacak pırıl pırıl şarkı olacak ama…

(bkz: fantezi müzik)
hesabın var mı? giriş yap