şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: yaşama hakkı olmayan şeref yoksunu)

edit 3: soyle bir kampanya acilmis;
    https://www.change.org/…-şahıs-en-ağır-cezayı-alsın

edit: kendi çocuklarını koruyamayan bir toplum yaşayamaz. istisnai değil, sık sık gördüğümüz bu haberlerin manası ne demek biliyor musunuz ? bu ülkenin geleceği kurbanlık koyun gibi bekliyor, ülkenin geleceği travmalara gebe demek. bir çocuk, tek başına şehirde rahat rahat yürüyemiyorsa, korkuyorsa, bir ülke, çocuklarına özgürce ve rahatça, korku olmadan yaşama şartlarını sağlayamıyorsa konuşacak ne var ortada ? dahası, bırak sokakları, adam kümese giren tilki gibi eve dadanıyor, iş bu noktaya gelmişse konuşulacak, tartışılacak çok şey var. ve bu partiler üstü bir sorun, ortak sorun, herkesin sorunu, bunun akp'si chp'si yok arkadaş. bu kadar ortak bir meseleyi biz ülke ve toplum olarak çözemiyorsak umut edecek hiçbir şey kalmamış demektir. daha ne bekleniyor, çocuğa karşı işlenen suçlara net ve kesin bir çözüm için daha ne bekliyor yöneticiler ?

hayatım boyunca yazılı basın olarak gördüğüm şu sözlükte, ifşa ve lince karşı çıktım ama ilk defa "yaşama hakkı olmayan şeref yoksunu" ifadesini yazdım buraya. kanıt ortada ama mesele bu değil. mesele bu olayların sıklaşmasıdır, ülkenin geleceği olan çocukların tehdit altında olmasıdır. bir devletin bir numaralı görevi vatandaşının asayişi ve güvenliği sağlamaktır. burada da en savunmaya muhtaç, korunması gereken kitle çocuklardır.

aklım almıyor, tarihin gördüğü en gaddar millet olan moğollar bile savaşlarda çocuk öldürmezdi. çocuğa karşı işlenen suç, evrensel ahlakı hiçe saymaktır, buna göz yummak ya da bu konuda ödev ve sorumluluğu yerine getirememek de evrensel ahlakı uygulayamamaktır. bu iğrenç kaydın bir milat olması, bu olayın bir tartışma yaratması beklenmez mi ? aklını peynir ekmekle yer gibi her gün siyasetin çamurunda can çekişen medya, bu konuyu gündemde tutamaz mı ? meclis ülkenin geleceği olan çocuklara ne kadar yer ayırıyor. ne zaman "yeter!" denecek ?

medyasıyla meclisiyle yetkisi olan herkese: artık ödev ve sorumluluğunuzu yerine getirin.

edit 2: mogollar'la ilgili birkac mesaj geldi. mogollarin kendi aralarinda (yabanci topraklarda degil), kabile savasi yaptiklarinda cocuklara dokunmadigini okumustum. o sebeple bu entry'ye ekledim.
  • çok üzücü bir video.

abi çocuğa o kadar üzüldüm ki anlatamam. içkilisin diyor, abi diyor sesinden korktuğu belli ama ne yapacağını bilmiyor. elim ayağım titredi gerçekten. adamı kolundan çekip o demirlere vura vura dövmek istedim.
  • ifşa tamam, bence bir de onun tarafından olaya bakalım değerlendirmesine gerek yok. direkt infaza geçilebilir...
  • o çocuğun babası olsam bu piçin hayatını sikerim yasa kural falan dinlemen.
    acilen imha edilmeli bakın idam bile demiyorum.
    12 yaşında lan orospu evladiiii.
    sakin kafa editi : anneler babalar bakın bu cani bu insanların 6 yıllık komşusu ve farkedilememis. bırakın farkedilmeyi hiç olmadığı kadar cesurca bu igrenclikleri sergiliyorlar. lütfen çocuklarınıza bunun eğitimini verin. yasalar caydırıcı değil evet ama ebeveyn olarak bu pedofililere karşı çocuğunuzu en iyi şekilde eğitin gerekirse profesyonel yardim alın.
    edit 2 : change.org birkaç saniyenizi ayırıp imzalarsaniz yetkili makamlara ulaştıririz belki.
  • toplumdan izole edilmesi degil, temizlenmesi gereken bir adet serefsizin oldugu goruntulerdir. gereken ceza verilmelidir.
  • orospu çocuğunu kameraya alan çocuktur.
  • adamı da düşünün onun tarafından bakın olaya.
    beni kesin idam edin diye yalvarıyor adam resmen. isteği yerine getirilmeli bence.
  • az sonra gelir olayı bilmeden yargılamayıncılar. videosu bile var ulan şerefsizler dedirten videodur.
  • yok mu bu ulkenin polisi, askeri,memuru,amiri.
    polisin gorevi sadece iktidari korumak mi, neden milleti,halki korumuyorsun. boyle sapiklari, tinercisini, mafyasini toplasaniza
  • yahu adamın yüzü apaçık ortada, kimliği belli. devletin zaten bu adamın götünden kan alması gerekir, oldu ki devlet bişi yapmadı ( yapmayacak yüksek ihtimal) bu adam nasıl sokağa çıkıyor, nasıl dolaşıyor o mahallede. mahallesinde hiç bi kimse yok bu adama hesap soracak. bakın dövsünler, öldürsünler demiyorum. dövmeden de yaşadığı hayatı zindan etmenin binbir yolu var. gidip dövsek bu kanı bozuğu, adamdan sayarlar biz ceza alırız.