şükela:  tümü | bugün
  • türk insanının bir an önce adaptasyon sürecini atlatarak hayata geçirmesi gereken eylem. bu esnada saçları da baş havlusuyla kurulamak bonus olur. çok güzel olur.
  • kapıdan görünen sadece kafa olacağı için, kapıyı açandan başkasının bilemeyeceği durum.
  • (bkz: nuri alço)
  • zor bir eylemdir. anahtarla daha kolay açılır zannımca.
  • karşıdakine "biz gidelim o zaman" diye inceden inceden düşündürür.
  • daha eğlenceli versiyonu için
    (bkz: kapıyı kombinezonla açmak)
  • (bkz: the naked man)
  • başıma gelmiş hadise. duştan çıkmıştım, ev arkadaşımı gelirken kahve al demek için aradım, 5 dk sonra evdeyim dedi, ben de salonda havluyla oturmuş televizyon izliyordum. zil çaldı, düşünmeden - şuursuzca kapıyı açtığımda karşımda kargo getiren adamı gördüm, o da karşısında havluyla duran şakın kızı gördü. gözlerimizi kaçırdık hızlıca, sonra birbirimize bakmaya cesaret ettiğimizde artık az önce hissettiğimiz utançtan eser kalmadığını gördük. ellerimiz buluştu önce......şu ana kadar belki fanteziye döner umuduyla bekleyen arkadaşları sabırlarından dolayı öncelikle kutluyorum aynı sabırı hayatlarının diğer dallarına da yansıtmalarını öğütlüyorum. ayrıca hepimiz benim panik halinde kapının arkasına saklanıp sadece kafamı uzatarak konuştuğumu biliyoruz.
  • bir hocamızın başına gelmiş bir olay. (bkz: ben onların yalancısıyım). bir öğrencisi her ne sebepten olduğunu bilmiyorum, o gün onun evine gider ve asistanını da bornozla evde dolanırken görür. sonrası malum zaten asistan yükselir ve dedikodu kulaktan kulağa yayılır.
  • kapı banyo kapısıysa gayet doğal.