• tanımlanamayan bir varlıktır. fringe'deki alternatif evrenden dünyamıza gelip şekil değiştiren '' shapeshifter'' lardan biri olabilir. çünkü doğadaki hemen hemen her varlık kendileriyle rekabet halinde bulunmayan türdeşlerine saygılıdır.

edit : imla
  • gerizekalıdır, burnundan kıl bile aldırmayan tiplerdendir, etrafındaki bütün erkeklerin ona asıldığını düşünüyordur.
  • kanadalı değildir.
  • kapıyı tutan erkeğe teşekkürü çok gören kız teşekkür etmenin manasını bilmeyen bir hödüktür.
  • kapıdan çıkarken sağ elimizdeki bütün parmakları açıp camı/kapıyı tutmak suretiyle ve kafamızı elimizin ters yönüne doğru çevirerek hem iyilik yapıp hemde teşekküre gerek yok bakmıyorum ki msjı vermek istemezmisin?
  • teşekkür değil de, sen kapıyı tutarken elini uzatmayıp sanki senin görevin oymuş gibi geçip giden kadın/erkek dallamalar var yaaa.. kapıyı suratlarına bırakın.

yıllar sonra gelen edit: bu kapıyı surata bırakmaktan daha iyiymiş.

https://twitter.com/…tatus/1127740242310631432?s=19
  • birgün suratına kapılar kapandığında hatırlayacaktır.
  • utanmış olabilir olaya iyimser bakmak lazım
  • çaylaklıktan çıkar çıkmaz başlığını açmak istediğim fakat başlığının açıldığını gördüğüm konu.

bunu herhangi bir cinsiyetçilik olsun diye söylemiyorum, elbette ki bunu yapan erkekler de var. fakat gerçekten de, ülkemizin kadınlarında sanki "bu bizim görevimizmiş" gibi bir tavır var ve bu gerçekten kötü. buradan hanımlara seslenmek istiyorum, hanımlar, eğer gerçekten de bir erkek size kapı tuttu diye size "asıldığını" düşünüyorsanız teşekkürler yerine "eyvallah" deyin. böylece sıkıntı kalmaz, biz de teşekkürümüzü almış oluruz. bakın tekrar söylüyorum işin teşekkür etmişsin etmemişsin kısmı aslında çok önemli değil, sinir bozan şey kapıyı açık tutarken arkama baktığımda, kapıyı tutmaya yönelik hamle yapmayı bırakıp bir anda omuzlar dik şekilde yürümeye geçen, kendisine kapı tutulması benim birinci görevimmiş gibi bana hissettiren kadınlar ve erkekler. kadınlar daha çok yapıyor kimse kusura bakmasın ama.

velhasıl böyle bir şey olduğunda ben kendisinin gözünün içine bakıp "rica ederim." diyorum. umarım anlıyorlardır.

yapmayınız.
hesabın var mı? giriş yap