şükela:  tümü | bugün
  • tanımlanamayan bir varlıktır. fringe'deki alternatif evrenden dünyamıza gelip şekil değiştiren '' shapeshifter'' lardan biri olabilir. çünkü doğadaki hemen hemen her varlık kendileriyle rekabet halinde bulunmayan türdeşlerine saygılıdır.

edit : imla
  • çünkü kendi dünyasında ve fantezisinde ona sarkıntılık yaptığınızı düşünüyordur. o yüzden sadece teyzelere ve ninelere bunu yapıyorum.
  • kanadalı değildir.
  • kapıyı tutan erkeğe teşekkürü çok gören kız teşekkür etmenin manasını bilmeyen bir hödüktür.
  • teşekkür değil de, sen kapıyı tutarken elini uzatmayıp sanki senin görevin oymuş gibi geçip giden kadın/erkek dallamalar var yaaa.. kapıyı suratlarına bırakın.
  • (bkz: kezban)
    (bkz: ayı)
    (bkz: görgüsüz)
    (bkz: bok)

sıfatlarını yüklediğim kişi.
  • böyle durumlara düşmemek için genelde iyilik yapacağım insanlarda bile seçici davranırım. fakat bir kere kompleksli bir kezban olduğunu ilk başta farkedemediğim bir kıza bu iyiliği yapmıştım. tam kapıyı açıp girerken arkamdan da birinin geldiğini görüp kapanmadan tutayım dedim. kız da sanki ben onun uşağıymışım gibi ben kapı tutarken bir anda yavaşlayıp ceketini düzelmeye karar verdi. üstüne bir de kapıdan geçerken gözlerini pörtlerek bana bakmaya başladı. ceket düzeltmesine kıl olsam da asıl o attığı kezbanvari bakışı görünce e yeter diyip tam kapı pervazının ortasındayken kapıyı bırakıp kapının omuzlarını ittirerek kendiliğinden üzerine kapanışını keyifle izledim. *

sözün özü kibarlık yaparken bile bunu yapacağınız kişiyi doğru tespit etmeniz lazım.
  • utanmış olabilir. kur yapılıyor diye düşünmüştür , hoşlanmadığı kişi kapı açınca. böyle bir nezaket ile karşılaşmadığından şaşırmış olabilir. böyle bir nezaketi sevdiği kişi dışında kimseden görmediğinden tepki vermekte zorlanmış olabilir. velhasıl olabilir de olabilir. asıl olan ise bu nezaketi yapıp iltifat beklemek büyük bir ayılık olabilir.
  • manyak mısınız türkiye'de teşekkür ettiği an erkek ereksiyon olup kızın peşinde düşer.